Zvezda ubedljiva u prvom meču protiv Celja

Oklopnici Crvene zvezde su večeras odigrali svoj prvi meč sa ekipom Celja (sutra, nedelja, drugi meč). U ovom susretu crveno-beli su nastupili oslabljeni zbog neigranja Ivana Jankovića (povreda), ali pojačani veteranom Srđanom Ristićem koji se vratio u ekipu. Ekipa Celja se u prvoj trećini pokazala kao tvrd orah, ali su crveno-beli uspeli da slome otpor domaćina i da pred oko 150 gledalaca ubedljivo triumfuju.

HK True Celje – SKHL Crvena zvezda 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)

Prvi period ovog meča završio je miroljubivo – 1:1. Na prvi pogodak se čekalo sve do 17. minuta. Domaćini su uspeli da dođu u vodstvo od 1:0 golom Kastelica. Ipak, Zvezda se brzo oporavila, pa je u 19. minuti Ivan Anić na asistenciju kapiena Brkušanina poravnao na 1:1.

Crveno-beli dobro ulaze u drugu trećinu. Nakon samo 2 minuta i 20 sekundi igre, Daniel Mihal dovodi Zvezdu u vodstvo od 1:2. Ali radost čete Jovice Rusa nije dugo trajala. U 25. minuti Nemeček donosi izjednačenje 2:2. Ali posle tog pohotka Crvena zvezda se budi, pa prvo preko Marka Brkušanina (29. min) dolazi u vodstvo 2:3, da bi na 2:4 povisio Vjačeslav Čegrintsev na asistenciju Podunavca (34. min). Samo tri minute nakon tog pogotka Čegrintsev ponovo šalje pak u mrežu domaćina (asistencija Brkušanin–Popović) za 2:5.

U poslednjem periodu crveno-beli su u 52. minuti došli u vodstvo od 2:6, a strelac je bio Daniel Mihal (asistencija Dragović). Već u 53. minuti bilo ja 2:7. Svoj drugi pogodak postigao je Ivan Anić (asistencija Čegrintsev–Brkušanin), a u 54. minuti na semaforu je stajalo 2:8. Svoj treći pogodak postigao je Daniel Mihal, a asistirali su mu Španjević–Cvik.

Ovo je bio i konačan ishod ovog meča, a sutra ove dve ekipe igraju novi meč od 19:30 časova.

Celje: T. Jeram, Vasić, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, U. Jeram, Kastelic, Klavžar, Kolar, Kukovič, Nemeček, Ogrizek, Podrekar, Pogačnik, Vilfan, Voh, Zupanc

Crvena zvezda: Mitić, Stepanović, Anić, Anđelković, Brkušanin Čegrintsev, Daniel, Dragović, D. Janković, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Tarakan, Cvik

Izvor: czbg.net