Zvezda opet bolja od Celja

Proteklog vikenda su ekipe Celja i Crvene zvezde odigrale svoj drugi meč ovog vikenda. Nakon što su u prvom crveno-beli slavili ubedljivo 8:2, u drugom susretu su takođe ostvarili pobedu ali znatno teže od očekivanog.

HK True Celje – SKHL Crvena zvezda 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Crveno-beli oklopnici su mnogo ozbiljnije ušli u večrašnji duel protiv Celja, u odnosu na onaj od sinoć. Već na početku 4. minute susreta odličnu asistenciju Brkušanina i Anića koristi Vjačeslav Čegrintsev za 0:1.  A kada je počeo da otkucava 10. minut meča, Dušan Janković dovodi Zvezdu do vodstva od 0:2, a na asistenciju Markovića. Ipak, Celje smanjuje rezultat na 1:2 u 17. minuti. Strelac za domaćine bio je Nejc Voh.

Drga trećina donela nam je samo jedan pogodak. Umesto da Zvezda prelomi utakmicu, pak se našao u mreži Petra Stepanovića. U 37. minuti susreta Urh Jeram donosi domaćinu izjednačenje 2:2.

A onda je četa Jovice Rusa dodala gas u poslednjem periodu, pa je golovima Uglješe Novakovića u 47. minuti (asistencija Španjević – Cvik) i Vjačeslava Čegrintseva u49. minuti (asistencija Brkušanin – Podunavac) došla u vodstvo od 2:4. Još jednom je Vjačeslav Čegrintsev smestio pak u mrežu domaćina. Igrao se 58. minut kada je sjajni Rus na asistenciju kapitena Brkušanina osigurao Zvezdinu pobedu 2:5.

Celje: T. Jeram, Vasić, Čurćić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, U. Jeram, Kastelic, Klavžar, Kolar, Kukovič, Nemeček, Ogrizek, Podrekar, Pogačnik, Vilfan, Voh, Zupanc.

Crvena zvezda: Mitić, Stepanović, Anić, Anđelković, Brkušanin Čegrintsev, Daniel, Dragović, D. Janković, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Tarakan, Cvik.

Izvor: czbg.net