Žetva za opstanak se nastavlja

U okviru 10. Kola PFL "Sombor", Omladinac je na svom terenu sačekao ekipu iz Bačkog Maglića, koja je u prvih devet kola skupila svega sedam bodova, dva više od domaćina, ali je i sa tih sedam bodova svega jedno mesto od zone ispadanja, na čijem je vrhu ekipa Omladinca sa Bukovca. Ovaj susret se ne može nazvati derbijem, što je rezultat pokazao, ali se može nazvati grčevitom borbom za opstanak, odnosno bodove koji bi direktno pomogli jednoj od dve ekipe da pobegnu iz zone ispadanja odnosno odvoje se na još veću razliku od opasne zone.

Omladinac je u ovu utakmicu ušao snažno i ambiciozno, sa željom da pobedi i preskoči goste na tabeli, i doskoči na 13. mesto, koje ih čuva od ispadanja ali i daje nešto bolju osnovu pred narednih 5 kola, koja su znatno lakša od prvih 10. Omladinac je iskoristio svoj nalet, te je već u 3. minutu tresao mrežu gostiju. Gosti nisu mnogo prelazili polovinu terena, imali su dosta sreće u odbrani, ali u 24. minutu i u napadu, kada je igrač Omladinca poslao loptu u svoju mrežu. Rezultat je bio 1:1, ali je na snazi bio svega 2 minuta, kada je Bukovac iskoristio dobru priliku i u 26. minutu ponovo tresao mrežu gostujuće ekipe za 2:1. Omladinac se bolje držao na terenu, ali opet greška na sredini terena, posle čega je usledila kazna, kada su gosti iz kontre poravnali rezultat, po drugi i poslednji put na meču, rezultat je bio 2:2 a igrao se 37. minut. Pred sam kraj prvog poluvremena, sudija je start gostujućeg defanzivca okarakterisao kao pregrub, te je dosudio jedanaesterac za domaće, koji su od 43. minuta vodili sa 3:2. Na poluvreme se otišlo sa prednošću domaćina.

U 55. minutu publika ima priliku još jednom da se raduje, kada je ponovo sa kreča bio precizan kapiten domaće ekipe, rezultat se popeo na 4:2. Svega tri minuta posle, golman gostiju je ispustio loptu, što su domaćini iskoristil pobegli na ubedljivih 5:2, ali ne i konačnih. U 66. minutu posle sjajnog prodora i fantastično izvedene piruete Aljoše Jajića domaćini postavljaju konačan rezultat, 6:2.

Bukovac je ubedljivim rezultatom popravio gol razliku i stanje na tabeli, te sa 8 teških bodova ide na lakša gostovanja. U narednih pet mečeva igraju sa dve ekipe ispod njih, koje ove sezone ne blistaju, sledeći meč igraju protiv ŽAK-a u Somboru koji ne zna za bodove ove sezone, a posle toga čekaju Tvrđavu iz Bača, te će nakon toga ići u Kulpin po relativno lake bodove.

Bukovac u poslednju trećinu prve polovine sezone ulazi posle veoma bitne pobede i što je još bitnije, van zone ispadanja.