Rapsodija Stojšića za Slogino finale

Slika sa prvog susreta dva rivala - somborsport.org

polufinalu kupa PFS "Sombor", odigranog 23. oktobra na gradskom stadionu u Somboru, sastali su se srpskoligaš Radnički 1912 iz Sombora Sloga iz Čonoplje koja nastupa u VFL "Sever", rang ispod domaćina. Žreb je prošlogodišnje velike rivale iz Sombora i Čonoplje ponovo ukrstio, ovog puta u polufinalu kupa Područnog Fudbalskog Saveza Sombora, a pobednik ovog meča ide u finale, na megdan ekipi Starog Grada iz Bačke Palanke. Ovo je četvrti po redu susret dve ekipe.

Meč su sa centra počeli Čonopljanci, ali je lopta je vrlo brzo prešla u posed domaćina koji je neprestano pretio čitavo prvo poluvreme. Domaćin je posle slobodnog udarca šutem Bogunovića ispod živog zida poveo. Nedugo zatim mladi Radev je poentirao, za već sada visokih 2:0 za ekipu Radničkog. Radev  se ponovo našao u sjajnoj prilici, koju mu je stvorio Vukas koju je iskoristio i poveo je sa, činilo se, nedostižnih 3:0.

Sloga je bila na kolenima i u nokdaunu. Ipak, jedan igrač je još uvek bio na nogama. Drugo poluvreme je već pozamašno odmaklo, da bi na polovini samog drugog poluvremena Stojšić postigao "utešni" pogodak za 3:1, čime je krunisao svoju požrtvovanost na terenu koja je odskakala i bila primetna. Nedugo zatim, Sloga se našla u prilici da rezultat smanji na 3:2, ali to se nije dogodilo, pošto je golman Lebović oborio fudbalera Sloge, ali je glavni arbitar pokazao da se igra nastavi. Sa druge strane za malo da usledi kazna. Sjajna akcija domaće ekipe nije završena kako doliči, napadač domaće ekipe nije zahvatio loptu kako treba i šansa je propala.

Stojšić je ostao pribran, jedan od retkih koncentrisanih na terenu, te je iz gužve uspeo ponovo uspeo da prevari uspavanu odbranu domaćina i besposlenog Lebovića kojeg je tri puta postavio na težak zadatak, dva puta ga golman domaćih nije položio. Rezultat je bio 3:2 za domaće. Svega par minuta posle drugog pogodka Stojšića, nastaje još jedna velika gužva u šesnaest metara domaćina, kada je golman domaćih loše procenio let lopte, koja mu je ispala, a nju je niko drugi do sjajnog Stojšića, poslao u mrežu domaće ekipe. Rezultat svega par minuta pred istek regularnog toka meča bio je 3:3! Naizgled dosadna i ubedljiva utakmica pretvorila se u pravu fudbalsku poslasticu, u režiji Sloginog heroja Stojšića, koji je ovu fudbalsku poslasticu učinio veoma gorkom za domaćina.

Treneri su imali zadatak da izaberu izvođače penala, a bolji pri izvođenju su bili gosti iz Čonoplje kojima je trebalo svega četiri nepotpune serije, i da sa 1:4 savladaju domaćina u penal seriji i plasiraju se u finale kupa PFS Sombor.

U finalu kupa sjajne Čonopljance čeka ekipa iz VFL "Sever", ekipa Starog Grada iz Bačke Palanke protiv koje su Čonopljanci ove sezone već igrali meč, ali svega 77. minuta, kada je isti prekinut pri rezultatu od 1:0 za Stari Grad, i pravosnažnom odlukom FSV tri boda odnesena su u Čonoplju.

Čonopljancima se na ovaj način otvara prilika da ove sezone osvoje onu pravu niželigašku duplu krunu.

Bačka : Bajša
Tavankut : Krila Krajine
Mladost (T) : Tekstilac
ČSK Pivara : OFK Stari Grad
Tisa : Crvenka
Mladost APA : Radnički
Mladost (BP) : Sloga
OFK Vrbas : Vojvodina