Momci sa Tise opravdali epitet favorita

Česta slika pred golom Dunava

Prema očekivanju, tri boda su ostala kraj Tise i veliko su  samopouzdanje pred finiš prvenstva u kom Bečejci planiraju da stignu do željene bodovne „zimnice“. Iako su se mnogi pribojavali utakmice sa „fenjerdžijama“, pobeda je mogla biti i ubedljivija.

Domaćin je uraganski počeo. U prvih šest minuta imali su četiri prilike, a tek iz pete u 16. minutu su stigli do vođstva. Petar Ilić je šutirao iskosa sa leve strane, golman je odbio, Zličić je natrčao, ali je njegov udarac izblokiran, a onda je Žarko Kobiljski prihvatio loptu i iz prve snažno šutirao za 1:0. Dva minuta kasnije gosti su pripretili preko Sladakovića, ali Marković je bio na mestu. Do odlaska na odmor gosti su uspostavili ravnotežu, ali im je nedostajao završni pas da budu opasni pred golom.

Slična situacija i u nastavku utakmice. Opet su Bečejci najavili da se ne zadovoljavaju „minimalcem“. U 49. minutu je Zličić izbacio u prazan prostor Erdeljana, ovaj šutirao i lopta se odbila od stative do, u odsustvu povređenog Dabižljevića, kapitena Ilića, koji šutira kraj gola. Pokretljivi Kurtiši je u 57. minutu prošao po desnoj strani i izvrsno centrirao, a Zličić sa pet metara loptu glavom šalje kraj gola. Sredinom nastavka su se i gosti probudili. Krkobabić je u 74. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca da tridesetak metara, a Marković je bio siguran. Dva minuta kasnije Lazić je ubacio pred gol domaćina, a Jakšić je iz povoljne situacije šutirao kraj gola. Već u prvom napadu stiže kazna za promašaje. Ilija Erdeljan je prihvatio loptu na dvadesetak metara iskosa sa leve strane i snažno šutirao u bliži ugao iznenađenog Opačića. Konačan rezultat postavio je Miloš Zličić u 86. minutu. Posle dobrog proigravanja od Kobiljskog, poveo je loptu par metara i preciznim šutem stigao do golgeterske „kote 9“. U nadoknadi vremena mogao je popravi golgeterski saldo, ali je sa nekoliko metara šutirao pravo u golmana Opačića.

OFK Bečej 1918 - Dunav    3:0  (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca:200. Sudija: Dejan Petrović (Vršac). Strelci: Kobiljski u 16, Erdeljan u 77. i Zličić u 86. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni:  P. Ilić, Kurtiši, Ostojić, Miljević (OFK Bečej 1918), Vasović (Dunav).

OFK Bečej 1918: Marković 7, Vorgučin 7, Miljević 7, Janjuš 7, Ostojić 7, B. Jelić 7, Kurtiši 7,5 (od 82. Ćulum -), Kobiljski 8 (od 86. Savin -), Zličić 8, Erdeljan 8, P. Ilić 7,5 (od 77. Adamek -).

Dunav: Opačić 6,5, Rosić 5,5 (od 46. Živković 5,5), Bajić 5,5, Vasović 5,5, Mirčetić 6, Krkobabić 7, Jakšić 6,5, Sladaković 6, Šarac 5,5 (od 55 Lazić 6), Dujić 6 (od 65. Cvjetinović -), Đokić 5.

Radnički (Zr) 1 : 0 Omladinac
1. Maj Ruma 0 : 1 Borac
Železničar 1 : 1 Radnički 1912
Bratstvo 1946 1 : 2 Radnički (SM)
Kozara 1 : 3 Bačka 1901
Dinamo 1945 2 : 1 Hajduk 1912