Marina Ristić stavila tačku na dramu kraj Ibra

Kakav derbi kraj Ibra u izuzetnoj atmosferi „kutije šibica“ za koju su zaslužni i verni navijači Koraća. Beograđanke su odlično igrale u prvom poluvremenu. Sve im je polazilo za rukom, igrale su agresivno, brzo, nadskočile domaće,a za Tomašević, Vučković i Jevđenijević „malene“ nisu imale rešenja. Na veliki odmor Radivoj Korać je poneo velikih 11 koševa prednosti 24-25. Strateg Kraljeva Dejan Kovačević tražio je agresivnu odbranu do poslednjeg atoma snage i to su „malene“ i uradile. Šakila Hil, Gobeljić i Živanović su kreirale veliki preokret, na minu i po pre kraja treće četvrtine Kraljevo je stiglo do izjednačenja. Ipak, Vučković i Jevđenijević su zadržale četiri poena prednosti za svoj tim. Ušlo se u poslednjih deset minuta, dve trojke Gobeljić i jedna Marine Ristić donele su domaćim košarkašicama šest poena prednosti, ali se Korać na krilima podrške svojih navijača vratio u meč i u poslednjih 50 sekundi imao poen prednosti 65-64. Tada je Šakila Hil osvojila loptu,a u napadu hrabro ušla na ulaz i pogodila. U narednom napadu Jevđenijević je napravila korake,a tačku na dramu stavila Marin Ristić sa linije penala. Navijači su znali da pozdrave novu pobedu svojih miljenica sa kojima će novo druženje imati u petak u meču VABA regionalne lige protiv Budućnosti.

Detalj sa derbi meča ŽKK Kraljevo-Radivoj Korać

ŽKK KRALjEVO – RADIVOJ KORAĆ 67 - 65 (12-17, 12-18, 23-16, 20-14)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Živković, Milićević, Simić.

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 13 (4 as), Gobeljić 25 (9 sk), Ristić 4, Spasojević 6, Račić, Arsović, Jovančević 7 (5 sk), Trišović, Jovanović, Stojičić 2, Džordan, Živanović 10 (25 sk)

RADIVOJ KORAĆ: Vučković 13, Tomašević 18 (9 sk), Ristić 5, Vukosavljević, Jelić 2, Jevđenijević 8 (9 sk), Mužević 11 (5 sk), Mladenović 1, Selaković, Novković, Filipović 3, Stojiljković 4

Student Radnički 72 : 52 021
Crvena zvezda Kombank 81 : 56 Partizan 1953
Vrbas Medela 50 : 63 Radivoj Korać
Radnički (K) 67 : 68 Novosadska ŽKA
Proleter 023 76 : 100 Kraljevo