EL: Odbrana Baskonije i sudija Roča, nadjačali Zvezdu u Areni

Košarkaši Crvene zvezde upisali su osmi poraz u Evroligi. Bolja od njih bila je Baskonija, rezultatom 72-64.

Od samoga starta gledali smo veliku borbu i tvrdu utakmicu. Baskonija se bolje snašla, Zvezda bila nervozna i van ritma pa je Baskonija dobila prvi period sa 20-16. Gosti su nastavili sa dobrom igrom te su došli do deset poena prednosti. Ipak, serijom 9-0, Zvezda smanjuje vodstvo gostiju na 32-31.

Baskonija je bolje otvorila drugo poluvrijeme. Serijom 10-2 došli su do +9. Nije se Zvezda predala. Uspjelis u prići na -4. Imali su šanse u tim trenucima i propuštali su ih ali ruku na srce suđenje je bilo debelo u korst Baskonije. Gosti na pogon Portugalca Roče, došli su do +9 pred poslednjih deset minuta. Baskonija na krilima Šengelije i Stauskasa, dolazi do +18 na staetu poslednjeg perioda. Ipak, Zvezda se nije predala. Prišla je na -8, Beron imao trojku da se još više približi Zvezda ali je promašio i to je bio kraj.

Stauskas je predvodio goste sa 22 poena dok je Zvezdu predvodio Lorenzo Braun sa 20 poena.

Zvezda je na skoru 5-8.