Odbojkaši Bečeja se pobedom oprostili od navijača

Nisu izostali atraktivni smečevi

Odbojkaši Bečeja su se, prema očekivanju, pobedom oprostili od navijača. Nova „žrtva“ bio je Partizan iz Bača, a rezultat je, prema viđenom na terenu, mogao biti i bolji od 3:1. Jer, momci sa Tise su, uglavnom, dominirali, što potvrđuju i tri dobijena seta identičnim rezultatom 25:17, a u trećem po redu je došlo do pada koncentracije i gosti su ga dobili sa 25:20.

Od samog početka videlo se da će domaćin igrati odgovorno i kako je igra odmicala, to je razlika bivala sve veća. Servis je dobro funcionisao i time je pola posla obavljeno. U drugom setu ista slika, a proradio je i blok, pa su gosti ponovo stigli samo do 17 poena.Zadrhtala je ruka domaćim igračima prilikom serviranja u trećem setu, a i napad nije bio efikasan. Posle rezultatske „klackalice“ sa 11 izjednačenja, gosti su se „odlepili“ na 19:14, pa je tad u igru ušao, mada nedovoljno oporavljen, i trener-igrač Veselin Džigurski. Ispostavilo se da i to nije bilo dovoljno i ovaj set dobili su gosti s već pomenutim rezultatom 25:20. U poslednjem periodu igre Bečejci su poveli sa 3:0 i nastavili u istom stilu bez ijednoj izjednačenja, a na semaforu se sve završilo, po trećiput, rezultatom 25:17.

Nova pobeda je zadržala Bečejce na samom vrhu tabele drugoligaškog „severa“ sa 21 bodom. Ostalo je da pobedonosnu seriju ove jeseni potvrde u poslednjem kolu prvog takmičarskog kruga naredne subote u Bačkom Petrovcu, a potom odu na zaslužen odmor s epitetom lidera na tabeli.

Bečej - Partizan  3:1  (25:17, 25:17, 20:25, 25:17)

Bečej: Sportska dvorana OSC „ĐorđePredin - Badža“. Gledalaca:70. Sudije: Borislav Pantić i Nebojša Salaj (obojica iz Novog Sada).

Bečej: M. Rakić, Gajičić, Bašić, Vejinović, Brkić, Đ. Rakić, Koković, Milovac, Džigurski.

Partizan: Kovačević, Smiljanić, Vudisavljević, Šomoši, Mihajlović, Ilić, Bundalo, Nikolajević.

Bečej 3 : 1 Partizan
Proleter 0 : 3 Vojvodina NS Seme 2
Srem Eaton 3 : 0 Sombor
Mladost (NP) 0 : 3 Dunav Volley
Kulpin 3 : 1 Mladost (BP)