FA Kup: Po Njukasl koban igrač od 40 godina, Barnli siguran

Fudbaleri Njukasla nisu uspjeli da se plasiraju u narednu rundu FA Kupa i morćae igrati novi meč sa Ročdejlom.

Njukasl je došao na gostovanje u najjačem sastavu. Igrali su dobro od starta a bolju igru krunisali su vodstvom. Ubacio je Atsu a Almiron je pogodio za vodstvo ''Svraka''. Do kraja prvog poluvremena Njukasl je mogao da uveća prednost ali nisu iskoristili šanse.

U nastavku je Ročdejl proigrao. Ulaskom Vilbrahama, koji ima 40 godina, sve je krenulo na bolje. Ratbon je promašivao šanse i djelovalo je da domaći neće krunisati bolju igru golom. Ipak, iskusni Vilbraham pogodio je u 79. minuti za 1-1 i Ročdejl je tako izborio novi meč.

Bolje je prošao drugi premijerligaš. Ekipa Barnlija savladala je na svom terenu ekipu Piterbora sa 4-2.

Barnli je furiozno otvorio susret. Golovima Rodrigeza, Pitersa i Hendrika, domaći su vodili 3-0 nakon 24 minute. Ipak, u završnici prvog poluvremena gosti smanjuju preko Tonija. U nastavku susreta Džej Rodrigez postiže drugi gol za 4-1 vodstvo domaćina. Konačan rezultat, svojim drugim golom na meču, postavlja Toni.