FA Kup: Prolaz Hala i Birmingema u dramatičnim završnicama, Milvol siguran

Fudbaleri Hal Sitija savladali su Roteram sa 3-2 u plasirali su se u četvrtu rundu FA Kupa.

Kao što smo i najavili, ovo je bio sjajan meč prepun uzbuđenja. Gosti su oveli pogotkom Ivsa da bi Smit pogodio za 1-1. Doaći su potom ostali sa igračem manje jer je Tompson dobio crveni. Ipak, i sa desetoricom su došli do vodstva. U završnici prvog poluvremena Vasel je pogodio za vodstvo ''Vodeničari''.

Hal je u nastavku bio bolji rival. Napadali su konstantno i pritisak se isplatio. Golom Ivsa došli su do izjednačenja. Kada je djelovalo da nas čeka novi meč, Ivs u trećoj minuti nadoknadi pogađa za pobjedu ''Tigrova''.

Pobjedu u dramatičnoj završnici izborio je i Birmingem koji je izbacio Blekburn sa 2-1. Birmingem je poeo golom Denija Kraulija sa 1-0. U nastavku susreta Armstrong donosi gostima izjednačenje. Ipak, pobjedu domaćima i plasman u četvrtu rundu donosi Bela, golom u 90. minuti.

Milvol je suvereno prošao do naredne runde jer su na svom ''Denu'' sa 3-0 savladali Njuport. Strijelci su bili Smit u prvom poluvremenu te Mehouni i Bredšou u drugom poluvremenu.