Hrvatska bolja od Crne Gore

Crna Gora - Hrvatska

Rukometaši Crne Gore poraženi su na otvaranju Evropskog prvenstva. "Lavovi" su izgubili od Hrvatske 27:21 u grupi A koja se igra u Gracu.

Izabranici Zorana Roganovića odigrali su odlično prvo poluvrijeme, imali prednost od 13:12, ali je u nastavku jedan od kandidata za medalju zaigrao mnogo bolje, preokrenuo i na kraju slavio.

Crna Gora je početkom drugog poluvremena vodila i 14:13 (33), ali se u nastavku nije najbolje snašla na hrvatsku odbranu 5:1.

Hrvatska je serijom od 4:0 povela 17:14 u 37, razlika je u 46. iznosila pet (21:16), a u 50. minutu šest golova (23:17).

Izabranici trofejnog stručnjaka Lina Červara do kraja vodili su i sa osam golova razlike (27:19).

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Luka Cindrić sa šest, dok su po četiri gola postigli Marino Marić i Zlatko Horvat.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Nebojša Simić, Nemanja Grbović je postigao šest, dok je Vladan Lipovina meč završio sa četiri gola.

U drugom meču grupe Bjelorusija je savladala Srbiju 35:30, a naš naredni rival je Srbija u subotu od 18:15.

Crna Gora još uvijek traži prvi trijumf na smotri najboljih selekcija Evrope, a ovo mi je peti šampionat Starog kontinenta.

Izvor:AntenaM