Ubedljiva pobeda Jablanice na gostovanju u Boljevcu

U okviru 13. kola 1. MRL - Istok, KK "Jablanica" gostovao je u nedelju, 09.02.2020. godine od 18,00 časova u Boljevcu domaćoj ekipi KK "Rtanj" i tom prilikom ostvario pobedu rezultatom 60:85.

Obe ekipe su dosta sporo ušle u ovaj meč i teško postizale poene iz igre, što je bilo vidljivo i po rezultatu nakon prvog perioda - 16:17. U ovom delu meča igrači Jablanice promašili su par izglednih šuteva ka košu, ali se navedeno promenilo na bolje u drugoj četvrtini, gde je Jablanica koncentrisanije napadala koš domaćina i na pauzu otišla sa prednošću od 5 poena - semafor je pokazivao 34:39.

Nakon pauze, Jablanica je svoju igru i u napadu i u odbrani podigla na viši nivo. Košarkaši iz Medveđe su na startu trećeg perioda preciznim šutem za tri poena napravili seriju na koju rivali iz Boljevca nisu imali odgovor. Na kvalitetan šut iz igre nadovezalo se i precizno izvođenje slobodnih bacanja, te su u poslednju četvrtinu ušli sa komfornom prednošću od 13 poena - 47:60.

U istom ritmu Jablanica je nastavila i u poslednjem periodu igre ubacivši 25 poena, pritom zadržavši indisponirane domaćine na samo 13. Priliku za minute na terenu krajem četvrtine dobili su svi igrači sa klupe gostiju, te je Jablanica iznenađujuće lako rešila ovaj meč u svoju korist na po pravilu uvek teškom gostovanju u Boljevcu.

Najbolji pojedinac u ekipi KK "Rtanj" bio je kapiten Grujo sa 24 ubačena poena, dok su se u redovima Jablanice istakli centri Stojiljković sa 25 i Bubalo sa 14 ubačenih poena, kao i bek Stošić koji je ubacio 16 poena.

Jablanica je trenutno na skoru od 11 pobeda i 2 poraza i nastavlja borbu sa ekipom KK "Bor RTB" iz Bora za lidersku poziciju lige. Predstojećeg vikenda sledi pauza u takmičenju zbog održavanja Kupa Radivoja Koraća u Nišu od 13. do 16. februara, nakon čega će Jablanica na svom terenu dočekati ekipu KK "Mladost Vesna" iz Bele Palanke.

KK "Rtanj" - KK "Jablanica" 60:85 (16:17; 18:22; 13:21; 13:25)

Mesto: Sportska hala u Boljevcu.  Gledalaca: oko 150. Sudije:  A. Marinković (LE) i N. Subotić (NI). Delegat:  Z. Marković (LE).