Ronaldo sačuvao Juventus

Milan - Juventus

Fudbaleri Milana i Juventusa remizirali su 1:1 na San Siru u prvoj utakmici polufinala italijanskog Kupa.

Činilo se da će pogodak Ante Rebića biti jedini na ovom meču, ali da tako ne bude pobrinuo se Kristijano Ronaldo, koji je bio precizan sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi vremena.

Rosoneri su sve do 72. minuta i crvenog kartona za Tea Ernandeza bili bolji rival, ali brojčanu nadmoć gosti iz Torina uspjeli su da iskoriste i tako izbjegnu poraz.

Juve praktično da nije napravio konkretnu šansu iz igre na ovom susretu, dok su sa druge strane dobre prilike propuštali Rebić, Kastiljeho i Ibrahimović.

Odbrana Stare dame je popustila u 61. minutu, kada je centaršut Kastiljeha u gol pretvorio hrvatski reprezentativac.

Domaći su bili jako blizu trijumfa, međutim, poslije pokušaja Ronalda iz okreta i igranja rukom Davida Kalabrije, arbitar Paolo Valeri uz konsultovanje VAR tehnologije, nije imao dilemu da pokaže na bijelu tačku.

Portugalac je rutinski iskoristio jedanaesterac i zakucao loptu iza u mrežu Đaluiđija Donarume.

Revanš je na programu 4. marta u Torinu.

Izvor:AntnaM