Dunav pobedom izborio opstanak

Pobedom nad ekipom Veternika, košarkaši Dunava dva kola pre kraja takmičenja obezbedili su i naredne godine učešće u Prvoj srpskoj ligi. Od početka prolećnog dela sezone košarkaši Dunava igrali su pod pritiskom i često pružali partije slabije nego što se očekivalo ali su večeras ovom pobedom skinuli veliki teret sa sebe i u poslednja dva kola ulaze rasterećeni. Već po tradiciji ekipe Dunava i Veternika igraju uzbudljive i dramatične utakmice pa je tako bilo i sada. Gosti su mnogo bolje odigrali u prvom poluvremenu i sve vreme bili u prednosti. Domaći košarkaši nisu imali rešenja u odbrani za igrače Veternika koji su bili vrlo raspoloženi za šut, posebno za 3 poena.

U drugom delu igre Dunav je zaigrao malo bolje ali je tek četiri minuta pre kraja uspeo da stigne prednost Veternika. U dramatičnoj završnici gosti su bili u prednosti nekoliko puta ali su košarkaši Dunava uspeli da izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta staloženija igra Dunava i na kraju zaslužena pobeda rezultatom 88: 84 (14: 20, 23: 26, 17: 14, 21: 15, 13: 09). Statistiku sa utakmice Dunav - Veternik pogledajte na sajtu kluba.

U narednom kolu Dunav gostuje u Kikindi.

Akademik 76 : 100 Srem
Nova Pazova 84 : 85 Stara Pazova
Odžaci 94 : 83 Vrbas
Dunav 88 : 84 Veternik
Meridiana 86 : 72 Velika Kikinda
Mladost Teletehnika 48 : 79 Topola
Novi Sad MT 83 : 68 Radnički