Nastavljen niz pobeda Lajkovčanki

U utakmici 20. kola košarkašice Železničara savladale su ekipu Sivca rezultatom 64:60  (14:21;23:10;14:21;13:08). Lajkovčanke su tako zabeležile desetu pobedu u sezoni uz isti broj poraza, i nalaze se na sedmom mestu sa istim brojem bodova kao i šesto plasirani Play Off iz Užica koji je i naredni rival  u nedelju 8. aprila u 19časova, dok je Sivac  ostao na šest trijumfa.

Rezultat i igru u prvoj četvrtini domaće košarkašice treba što pre da zaborave , bez šuta i skoka gošće su lako stigle do sedam poena prednosti. Druga četvtina i povratak domaćih, serijom poena Ignjatovićeve i Mitrovićeve uz sjajnu asistenciju Gostić i Milkić , uspevaju da slome otpor žilavih gošći. Treća četvrtina i ponovo neshvatljiv pad i ponavlja se prva četvrtina. Ipak tri trojke sjajnog kapitena Železničara, iskusne Bogdanović, i podrška kompletne ekipe pre svega Gostić i Mitrović, ekipa Železničara osvaja nova dva boda i sigurno “drži” sredinu tabele B ligaškog karavana za dame.
Najefikasnije u domaćem timu bile su Mitrović sa 18 poena, Ignjatović sa 13 poena,Bogdanović sa 10 poena, Milkić i Gostić sa po 8 poena ,dok sekod gošći izdvojila Muškinja sa sjanih  25 poena i Štulić sa 14 poena.
Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, u narednom u Lajkovac stiže ekipa Play Off-a iz Užica, utakmica se igra u nedelju 8.aprila od 19 časova, dok u poslednjem kolu Železničar gostuje ekipi Paraćina.

zeleznicar-sivac

ŽKK ŽELEZNIČAR - ŽKK SIVAC Sivac   64:60

(14:21;23:10;14:21;13:08)
B Ženska Liga - 20.kolo
Gledalaca: 120
Sala srednje škole „17.septembar“ Lajkovac (01.04.2012.)
Sudije: Nikolin i Bogojević (Beograd) Delegat: Puljević (Pančevo)

ŽKK Železničar Lajkovac: Ignjatović (13 poena), Šćekić, Rađenović (7 poena), Bogdanović (10 poena) kap., Milovanović, Adamović, Antić, Živojinović , Gostić (8 poena),Milkić (8 poena), Mitrović (18 poena),Nikolić
Trener: Milovanović

ŽKK Sivac Sivac: Stojkov (2 poena), Krsmanović  (6 poena)kap., Zlatar, Vlaškalić, Filipendin, Štulić (14 poena), Stanaćev (5 poena),Lakićević, Žeželj (4 poena) , Muškinja (25 poena), Marković, Knežević
Trener: Stojanac