Silovit start fudbalera Bratstva

U okviru 12. kola OFL Lučani, igrači Bratstva ostvarili su ubedljivu pobedu, rezultatom 9-0 i na taj način ubeležili sedmi prvenstveni trijumf, prišavši trećeplasiranoj ekipi, na samo bod zaostatka. Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda, neke ekipe, u dosadašnjem toku lige.

Meč je odigran na pomoćnom terenu lučanske Mladosti a uslovi za igru bili su prilično teški, jer je teren bio jako raskvašen. No, to nije omelo igrače domaćih da prikažu dopadljivu i efikasnu igru. Da će igrači Brezove, loše proći na prvom prolećnom gostovanju, moglo se predvideti već u uvodnim trenucima susreta. Fudbaleri Bratstva preuzeli su potpunu kontrolu od samog starta i nije se dugo čekalo na pogodak.

Do poluvremena, mreža gostiju, sa teritorije ivanjičke opštine, zatresla se šest puta i bilo je jasno, da će stotinak gledalaca, u nastavku videti još pogodaka. Golove za Bratstvo postizali su - Stambolić (tri), Marinković (dva), Janković (dva), Simović (jedan) i Stojanović (jedan). Trener Bratstva (Dljin), Stojanović, može i mora biti zadovoljan prikazanim na prolećnoj premijeri, tim pre, što je ekipa već na startu prikazala zavidnu efikasnost, koja je bila problem u jesenjem delu.

U sledećem kolu, Bratstvo gostuje ekipi Vrela i svi priželjkuju osvajanje nova tri boda, koja bi tim učvrstila u gornjem delu prvenstvene lestvice.

Dedinje Junajted 0 : 4 Gradina
Jelica 0 : 0 Jedinstvo
Gorušica 2 : 1 Radnički
Kotraža 2 : 0 Sloga
Bratstvo 9 : 0 Brezova
Bjelica 6 : 3 Vrelo