Premijera kraj Tise opravdala fudbalska očekivanja

Pred golom gostiju kraj Tise - foto: V. Jankov

S aspekta fudbala, "premijera" kraj Tise je iskupnila očekivanja. Viđena su četiri gola, bilo je još nekoliko izglednih prilika, a visok ritam igre trajao je do poslednjeg sudijskog zvižduka. Imajući sve u vidu, podela plena je najrealniji ishod utakmice, a sleđi deo kolača pripao je gostima.

Od samog početka utakmice videlo se da će biti nadigravanja. Prvi je izmamio aplauz Kurtiši, kad je u 12. minutu oštro šutirao, ali su segolu radovali gosti tri minuta kasnije. Hitronogi Đurić je prihvatio dibinsku loptu, utrčao u kazneni prostor domaćina i rutinski je poslao kraj istrčalo Puškića. U 22. minutu jeFurtula za malo zakasnio na centaršut sa desne strane, minut kasnije je Kobiljski šutirao sa dvedesetak metara, a Brković paradom zaustavio loptu. Mogli su gosti da dupliraju vođstvo u 26. minutu, ali solo prodor i centaršut s desnog boka Đurića nije materijalizovao Gavrilović, jer je Puškić na vreme istrčao i padom u noge sačuvao mrežu.

Krajinović je prošao po desnoj strani u 37. minutu, ušao u kazneni prostor gostiju i šutirao, Brković je kratko odbio do istog igrača, usledilo je proigravanje Furtule, koji je preciznim šutem izjednačio na 1:1. Kobiljski je u 45. minutu šutem sa 25 metara omogućio Brkoviću da pokaže kvalitet.

Posle samo dva minuta igre u nastavku, Jovanović je iz izuzetne prilike sadesetak metara pogodio prečku, a četiri minuta kasnije Šušnjarev centaršut nije materijalizovao glavom Đurić. Što su propustili gosti, nije Furtula u 67. minutu. Kapiten domaćin Vorgučin je centrirao sa desne strane, neko od odbrambebih igrača je glavom produžio loptu do Furtule koji je smestio iza leđa nemoćnog golmana Brkovića. Velika radost domaćih je kratko trajala. Igrao se 72. minut, Galić je izveo slobodan udarac sa leve strane i ubacio pred gol domaćina, kod druge stative je nespretno reagovao golman Puškić i „poklon loptu“ je prosledio u mrežu Mladenović za konačnig 2:2.

OFK Bečej 1918 – Borac    2:2 (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica) 7. Strelci: 0:1 Đurić u 15, 1:1, Furtula u 37, 2:1 Furtula u 67, 2:2 Mladenović u 72. minutu. Žuti kartoni:P. Ilić, Kobiljski (OFK Bečej 1918), Pavlović,Jovanović,Đurić, Jeremić, Sredojević (Borac).

OFK Bečej 1918: Puškić 6, Vorgučin 7, Tutnjević 7, Kačavenda 7, Ostojić 6,5, Kurtiši 6,5, S. Ilić 6,5, P. Ilić 7 (od 80. Erdeljan -), Kobiljski 7, Krajinović 7, Furtula 8.

Norac: Brković 7, Šušnjar 7, Sredojević 6,5, Kačarević 6,5, Rebić 6,5 (od 83. Marković -), Pavlović 7, Galić 7, Gavrilović 6,5 (od 46. Jeremić 7), Sekulić 7,5, Đurić 7,5, Jovanović 7 (od 65. Mladenović 7).

Omladinac 1 : 0 Hajduk 1912
Dunav 0 : 3 Bačka 1901
OFK Vršac 3 : 2 Radnički (SM)
Vojvodina 1928 0 : 1 Radnički 1912
Bečej 1918 2 : 2 Borac
Dinamo 1945 1 : 2 Radnički (Zr)