Poraz Napretka u Vršcu, u poslednjem kolu KLS-a na sve ili ništa

kk napredakNajefikasniji u gostujućem sastavu bio je Nikola Raičević, koji je ubacio 16 poena; foto: JV / Vanja Keser

Ispustio je Napredak još jednu priliku da sebi osigura plasman u Superligu, pošto je u pretposlednjem kolu izgubio u Vršcu od istoimene ekipe, rezultatom 91:83. Tako će rasplet oko toga ko će na megdan ABAligašima morati da sačeka poslednje kolo Košarkaške lige Srbije.

Trenutno po 35 bodova imaju Napredak, Kolubara iz Lazarevca i Metalac iz Valjeva i nalaze se na 7, 8. i 9. poziciji. Mesta u Superligi ima za dva od ova tri tima, a u poslednjem kolu će u Aleksincu gostovati Kolubara, pa će pobednik osigurati plasman u Superligu. Jedina situacija u kojoj Napredak ostaje bez plasmana u najjače domaće takmičenje je poraz od tima iz Lazarevca, a Metalac pobedi Mladost iz Zemuna.

Tako će dan odluke, u koji će stati cela minula sezona, inače debitantska za Napredak u KLS-u, biti subota, 14. mart.

Ishod duela u hali "Milenijum" odlučio je sam početak. Aleksinčani su jako loše otvorili meč i za prvih 10 minuta primili poena koliko se neretko prima za čitavo poluvreme - 34. Naspram toga, sami su uspeli da ubace svega 14 poena, pa su nakon prve četvrtine gubili sa ogromnih 20 poena razlike.

Do kraja poluvremena svoju prednost košarkaši Vršca su uvećali na +24 (59:35). Usledio je veliki povratak Napretka, koji je u trećem kvartalu istopio veliku prednost rivala i pred poslednju četvrtinu sveo zaostatak na 10 poena (70:60).

U nastavku se nada gostiju dodatno raspalila, jer je smanjio zaostatak na jednocifreni, a u 36. minutu stigli su i na -3 (79:76). Ipak, to nije bilo dovoljno, jer je domaćin u završnici povisio vođstvo i na kraju slavio sa 91:83.

Dynamic 70 : 76 Tamiš
Metalac 80 : 73 Sloboda
Vojvodina 93 : 101 Mladost
OKK Novi Pazar 96 : 106 Borac
OKK Beograd 96 : 70 Dunav
Kolubara LA 2003 80 : 81 Zlatibor
Vršac 91 : 83 Napredak