09.04.2012 Ž. Radivojević

Posle utakmice Donji Srem – Banat, teško protiv bunkera

Posle prespavane noći, smirenih strasti i hladne glave, prvotimci Donjeg Srema analizuiraju utakmicu protiv Banata. - Još jednom smo propustili šansu da pred svojim navijačima osvojimo tri boda - samokritičan je Miloš Josimov, jedan od najiskusnijih fudbalera pećinačkog prvoligaša - Odavno na Suvači nije gostovala defanzivnija ekipa, sa samo jednim ciljem: da ne primi gol! Za 90 minuta ni jednom nisu ozbiljnije pripretili. To im ni mi, agresivnom odbranom, nismo dozvolili! Niko nam ne može zameriti na želji za pobedom i borbenošću, ali po ko zna koji put smo pokazali da teško igramo protiv bunkera i da nam trena dosta šansi da bi dali gol. Na ruke nam nije išla ni kadrovska situacija: izostanak 4-5 standardnih prvotimaca bio bi prevelik hendikep i za mnogo jaču ekipu. Momci koji ih menjaju dokazali su da imaju kvalitet za ovu ligu. Uostalom, do pokazuje i serija od 15 uzastopnih utakmica bez poraza. Najsigurniju u odbrani Donjeg Srema bio je, ovog puta, Djordje Vukobrat. - Znali smo da nas protiv iskune ekipe Banata očekuje teška utakmica - kaže Vukobrat - Rival se od prvog minuta zatvorio i bilo je vrlo teško ugroziti ih. Nismo uspeli da iskoristimo par šansi u prvom poluvremenu i totalnu ofanzivu u nastavku utakmice. Ipak, demo dalje. Sledi put u Kruševac. - Utakmicu protiv napretka smatram kao jednu od lakših u prvenstvu – trvrdi Josimov – Ne zato što je Napredak slabija ekipa, već što će pritisak na njima biti mnogo veći. Mi idemo, kao pred svaku utakmicu, da se nadigravamo i sigurno ne nosimo belu zastavu. Nadam se dobroj poseti jer je reč, možda, o derbi utakmicu sezone! Posle toga dolazi nam niški Radnički i to su utakmice koje bi mogle da odrede tok prvenstva. Medjutim, u celoj priči ne treba izostaviti ni Indjiju, Slogu i Novi Sad, koji imaju svoju računicu. To sve čini borbu da prva dva mesta izuzetno zanimljivom. Slično misli i Vukobrat. - Svesni smo šta nas čeka u Kruševcu. Naši zadatak je odavno „zacrtan i preciziran“: Super liga! Idemo da pobedimo i da dokažemo da nismo zalutali u Prvu ligu.