30.04.2012 S.Blagojević

PT zona: Napredak - Timočanin 3:2

Prvih desetak minuta proteklo je u silovitoj ofanzivi Drenovčana koji su propustili u tom periodu nekoliko šansi a najveće preko Milenkovića, dok je šut Predraga Milosavljevića zaustavila stativa kada je golman Nakić već bio savladan. Gosti potom propuštaju dve idealne prilike za vođstvo ali je golman domaćih Darko Petrović na visini da bi u 32 minutu usledio hladan tuš za Drenovčane, kiks uže odbrane domaćih sjajno je iskoristio kapiten gostiju Miroslav Đorđević koji je majstorski lobovao Petrovića za 0: 1. Drenovčani kreću tada u veliku ofanzivu ređaju šanse a u 37 minutu Milojević ruši Vukimanovića u šesnaestercu gostiju što iskusni Stojanović sa bele tačke koristi i na odmor se odlazi sa 1: 1. Drugo poluvreme potpuno je pripalo domaćinu posle serije od desetak izvedenih kornera Milenković u 62 minutu na izvanredan pas iskusnog Nenada Petrovića rezantnim udarcem dovodi domaće u vođstvo od 2: 1. Isti igrač u 87 minutu posle odličnoog centaršuta Miloša Vukmanovića popularnog Okca glavom sa desetak metara pogađa donji desni ugao nemoćnog Nakića za nova 3 boda Drenovčana. U nadoknadi vremena posle prekršaja Svrzića u svom šesnaestercu sudija Đurić pokazao je još jednom na belu tačku ovog puta za goste a kapiten Knjaževčana i najbolji njihov igrač Miroslav Đorđević postavlja konačnih 3: 2 u mora se reći odličnoj fudbalskoj predstavi.

Strelci: 0: 1 Miltinović u 32, 1: 1 Stojanović u 37 iz KU, 2: 1 Milenković u 62, 3: 1 Milenković u 87, 3: 2 Miroslav Đorđević u 90 iz KU. . Igralište Napretka u Drenovcu, gledalaca 450. Sudija Ivan Đurić (Majdanpek) 7. Opomenuti igrači. Milan Stevanović, Simić i Svrzić (Napredak), Milojević, Marko Đorđević i Milutinović (Timočanin). IGRAČ UTAKMICE: marko Milenković (Napredak).

NAPREDAK: Darko Petrović 7, 5, Milojković 7, Vukmanović 7, 5, Predrag Milosavljević 6, 5 (Mihajlović-), Nikolić 7, Svrzić 6, 5, Nenad Petrović 7, Nenad Milosavljević 6, 5 ( Milan Stevanović 7), Simić 6, 5 (Mojsilović 7), Stojanović 7, Milenković 8.
TIMOČANIN: Nakić 7, Manić 6, 5, Marko Đorđević 6, 5, Kocić 6, 5, Petrović 7, Milojević 6, 5 (Janković-), Rakić 7, Dimitrijević 7, Marjanović 6, 5, Miroslav Đorđević 7, 5, Milutinović 7.

Rembas 3 : 0 Župa
Majdanpek 3 : 0 Jedinstvo (P)
Đerdap 3 : 1 Dunav
SFS Borac 3 : 2 Napredak
Slatina 1 : 8 Juhor
Pepeljevac 2 : 2 Timočanin