Remi Arsenala i Lestera

Fudbaleri Arsenala i Lestera, odigrali su 1-1 u 34. kolu Premijer lige.

Prvi je zaprijetio Lester ali udarac Ihenača brani Martinez. U 21. minuti, Arsenal dolazi do gola. Saka je nesebično uposlio Obamejanga koji pogađa za 1-0. Arsenal je do poluvremena mogao da ovjeri pobjedu ali su šanse propuštali Lakazet, Saka i Beljerin. Treba reći i da je Šmajhel sjajno brani. U samoj završnici prvog poluvremena, poništen je gol Ihenača radi faula nad Kolašincem.

Nastavak je bio sa manje sadržaja. U 68. minuti, Lakazetov gol poništen je radi ofsajda. Sedam minuta kasnije, Fredi Nketia dobija crveni karton i to samo minut nakon što je ušao u igru. Igrača više Lester je iskoristio i preko Vardija došao do boda.

Lesteru je bod veoma bitan u borbi za Ligu Šampiona, dok je Arsenal napravio još jedan korak dalje od iste.