24.11.2007 srbijasport.net

Poraz "belih" u polarnim uslovima
Fudbaleri Sloge su ubeležili i drugi poraz u ovosezonskom takmičenju srpske lige “Zapad”. Čačanska Sloboda je slavila rezultatom 3:1. Utakmica je odigrana u Zablaću kraj Čačka pošto je teren Slobode bio pod vodom. Teren Omladinca iz Zablaća, na kome se odigrala ova utakmica je bio ceo pod snegom a uslovi za igru su bili krajnje nemogući. Kako je utakmica odmicala teren je postajao prava oranica. Utakmicu je obeležio danas vrlo loši sudija Milojević iz Velike Plane, koji je svojim čudnim odlukama skrojio krajnji rezultat utakmice.

Domaći su prvi došli u vodjstvo na samom početku susreta, u 3. minutu Petrović je asistirao Nikoliću koji sa 8 metara loptu šalje iza nemoćnog golmana Ćirice. Golu je prethodila smušena intervencija odbrambenih igrača Sloge. Fudbaleri Slobode posle postignutog gola nastavljaju sa napadima, izglednu priliku su imali u 13. minutu iz slobodnog udarca koji je izveo Stefanović, golman Ćirica je krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Posle početnog pritiska domaćih, “beli” kreću ofanzivnije ka golu protivnika, i stizu u 17. minutu do izjednačenja. Posle centaršuta Gojkovića, na loptu je natrčao Stojković i glavom sa 3 metara je zakucao u mrežu golmana domaćih. Ovo je Stojkoviću sedmi pogodak u ovoj sezoni. Nakon postignutog gola “beli” nastavljaju sa akcijama, i u 21. minutu je Sloga mogla da dodje do vodjstva nakon prelepe akcije koju je započeo Todorović,zatim je lopta došla do Stojkovića koji je šalje pred gol a za delić sekunde kasni Pelivanović i lopta odlazi u gol aut.
U nastavku utakmice Sloga nastavlja sa inicijativom, redjaju se šanse ispred gola domaćih, ali Sloboda u 59. minutu dolazi u vodjstvo 2:1. Antonijević je izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, lopta pogadje u gužvi jednog igrača Sloge, skreće i vara nemoćnog golmana Ćiricu. Nakon primljenog gola igrači Sloge kreću ofanzivnije ka golu domaćih, ali pomenuti sudija Milojević na sve načine secka igru i onemogućava “bele” da stvore izgledniju priliku. Igrači Slobode kreću sa simuliranjem i otezanjem igre u čemu im svesrdno pomaže glavni sudija. U 78. minutu solidan šut Obrenovića golman domaćih je zaustavio skrenuvši loptu u korner. U 85. minutu Stojković je srušen u šesnaestercu domaćih, ali glavni sudija meča Milojević nije želeo da pokaže na belu tačku. Dva minuta kasnije Rikanović iz neposredne blizine šutira pored gola. U 90. minutu Sloboda posle odličnog kontranapada postiže i treći pogodak na meču. Prvi šut Petrovića ka golu “belih”, Ćirica je zaustavio ali odbijenu loptu niko iz odbrane Sloge ne uspeva da izbaci iz šesnaesterca, ona se odbija ponovo do Petrovića koji je sprovodi u mrežu.

Železničar 1 : 0 Mačva
Sloga (BB) 1 : 0 Morava (VP)
Sloga (K) 4 : 3 Sloboda (Č)
Sloga (PM) 1 : 0 Sloboda (U)
Jedinstvo 1 : 0 Metalac (K)
Mladi radnik 1 : 1 Radnički (K)
Budućnost (V) 2 : 1 Inon
Šumadija 1903 2 : 2 Vujić voda