Junajted i Čelsi u LŠ, Vili opstanak a Bormutu ''pirova'' pobeda

Poslednje kolo Premijer lige donijelo je mnogo uzbuđenja. Plasman u Ligu Šampiona ostvarili su Mančester Junajted i Čelsi, pobjedama nad Lesterom i Vulverhemptonom.

Lester je prvi zaprijetio u 14. minuti preko Ndidija. Junajted je odgovorio preko Bruna Fernandeša ali nije bilo promjene rezultata. Lukav pokušaj potom je uputio Tilemans ali je ostalo 0-0. U završnici prvog poluvremena Junajted je imao nekoliko prilika. Prvo je Rašford očajno šutirao, potom priliku nije iskoristio ni Marsijal da bi u nadoknadi Šmajhel odbranio šut Rašforda.

Lester je bolje ušao u nastavak susreta. Vardi je u 60. minuti sjajno šutirao ali je pogodio prečku. U 70. minuti, Čaudri gubi loptu, Evans pravi prekršaj u kaznenom prostoru a Fernandeš pogađa sa penala za 1-0. Do kraja susreta Junajted je dao još jedan gol. U nadoknadi Šmajhel pravi kardinalnu grešku koju Lingard koristi i pogađa za 2-0.

Čelsi je bolje otvorio susret. Imali su posjed lopte, pokušavali ali je Vulverhemptton odolijevao. Tako je bilo sve do završnice prvog poluvremena. Prvo je Mejson Maunt pogodio sjajno iz slobodnog udarca da bi potom pogodio i Olivije Žiru. U nastavku susreta nije bilo promjene rezultata i Čelsi je upisao pobjedu.

Plasman u Ligu Evrope izborio je Totenhem. Totenhem je gostovao kod Kristal Palasa. Pogotkom Kejna, Totenhem je vodio na poluvremenu ali u nastavku Šlup donosi bod svojoj ekipi. Budući da i Totenhem i Vulverhempton imaju po 59 bodova, Sparsi idu u LE jer imaju bolju gol razliku. Uz njih idu i fudbaleri Lestera a mogao bi i Vulverhempton. Njima je potrebno da Čelsi dobije Arsenal u finalu FA Kupa. Ako bi Arsenal dobio u finalu, oni bi igrali LE a ne Vulvsi.

Bilo je drame i oko borbe za opstanak. Znalo se da Norič ispada ali se nije znalo ko još ispada. Aston Vila je na kraju pobjednik dana jer je uspjela opstati. Golom Griliša poveli su kod Vest Hema ali nakon šuta Jarmolenka Vest Hem je došao do boda. I taj bod Vili je bio dovoljan za opstanak. Bormutu nije pomogla ni pobjeda od 3-1 kod ekipe Evertona jer su sa njom došli do 34 boda. Budući da je Vila na 35, ekipa Edija Hauva seli u Čempionšip. Uz njih ide u drugu ligu i Votford, koji je sa 3-2 poražen od Arsenala.

Pobjedu u poslednjem duelu u sezonu, ostvario je i Siti. Oni su sa 5-0 savladali Norič a vrijedi izdvojiti da je De Brujne upisao 20. asistenciju u sezoni. Tako je Belgijanac izjednačio rekord Tijerija Anrija po broju asistencija u jednoj sezoni. Pobjedu je ostvario i Liverpul. Šampioni su savladali Njukasl u gostima, sa 3-1.

Pobjede su ostvarili i Sautempton i Brajton. Brajton je sa 2-1 savladao u gostima Barnli a Soton 3-1 Šefild na svom terenu.

Arsenal 3 : 2 Watford
Burnley 1 : 2 Brighton
Chelsea 2 : 0 Wolverhampton
Crystal Palace 1 : 1 Tottenham
Everton 1 : 3 Bournemouth
Leicester City 0 : 2 Manchester United
Manchester City 5 : 0 Norwich City
Newcastle United 1 : 3 Liverpool