Fudbaleri Zlatibora poraženi od Proletera

Ekipa FK Zlatibora - foto: zlatiborpress.rs

U meču 2. kola Linglong Superlige Srbije fudbaleri Zlatibora su kao nominalni domaćini poraženi od novosadskog Proletera sa 2:0. Golove za pobednički tim postigli su Danilo Bacanović u 17. i Viktor Živojinović u 21. minutu, što mu je treći gol u sezoni koja je praktično tek počela.

Čajetinski sastav tako je ostao bez bodova i posle dve odigrane utakmice u najjačem rangu, dok je Proleter, možda pomalo iznenađujuće, u oba meča ostvario pobede bez primljenog gola.

Podsećamo, utakmica je odigrana na „Gradskom stadionu“ u Užicu, gde će Čajetinci ove sezone dočekivati svoje protivnike u Superligi.

U narednom kolu Zlatibor će gostovati TSC-u, koji je danas kao gost savladao Rad sa 3:1, iako su od 21. minuta igrali sa desetoricom. Filip Babić bio je u sastavu tima TSC-a.

Novi Pazar je na svom terenu iznenadio Partizan (3:2), dok je Voždovac kao gost minimalnim rezultatom savladao Inđiju. Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita u duelu sa niškim Radničkim (3:0), Javor je istim rezultatom pobedio Napredak, Metalac je dobio Mačvu sa 2:1, Bačka je na svom terenu sa 3:1 poražena od Spartaka, dok je lučanska Mladost velikim preokretom pobedila kao gost Radnik u Surdulici sa 3:2. Pobednički gol je u sudijskoj nadoknadi postigao Đorđe Babić.

FK Zlatibor: Čupić, Jezdimirović, Stojić, Đakovac, Todorović, Glišović, Miličić, Janjić, Krstić, Ivanović, Radmanovac. Na klupi: Stailković, Bjeloš, Đokić, Stamenić, Ibrahim, Mirković, Vukić, Radović, Njeguš. Trener: Predrag Ristanović

FK Proleter Novi Sad: Petrić, Mitrović, Jovanović, Bacanović, Mirosavljev, Vesić, Kovačević, Leandro, Ilić, Andrejević, Živojinović. Na klupi: Elesin, Pejić, Joković, Janković, Milošević, Milenković, Kojić, Knežević, Papović, Galić. Trener:Branko Žigić

Novi Pazar 3 : 2 Partizan
Javor Matis 3 : 0 Napredak
Radnik 2 : 3 Mladost (L)
Inđija 0 : 1 Voždovac
Vojvodina 2 : 2 Čukarički
Rad 1 : 3 TSC