Trijumf Rudara u Požegi

Po izuzetno sparnom i teškom vremenu za igru, odigran je susret 25. kola srpske lige „Zapad“ izmedju požeške Sloge i kostolačkog Rudara. Glavni arbitar susreta Sava Stefanović iz Šapca, bio je prinuđen da prekine meč, polovinom drugog dela, kako bi se igrači oba tima osvežili. Neuobičajeno za ovo doba godine ali sasvim opravdan potez. Publika je na današnjem meču imala šta da vidi a zadovoljniji su bili gostujući navijači jer je njihov tim, zasluženo, trijumfovao rezultatom 1-3. Opravdali su izabranici Ivana Čančarevića svoj položaj na tabeli i dobrom igrom, domaćima znatno otežali dalju borbu za očuvanje srpskoligaškog statusa. Od prvog zvižduka sudije Stefanovića, bilo je evidentno da su igrači u crno-zelenoj opremi, rešeni da preuzmu inicijativu i pritisnu rivala. Medjutim, prvi su do gola stigli Požežani. Igrao se 20. minut, kada je Maričićev prodor po levoj strani dobro ispratio Vranjevac i šutirao sa petnaestak metara, lopta je zakačila defanzivca gostiju, promenila pravac i u visokom luku završila u rašljama gostujućeg gola. Mogao je Zučković, minut kasnije, da povisi prednost domaćih ali je njegov topvski udarac sa 20 metara, golman gostiju Tizmanov, krajnjim naporom izbacio u korner. Usledio je period vrlo dobre igre Kostolčana, obeležen sjajnim prilikama. U 33. minutu Stojanović Ivan pogađa prečku gola domaćih, dobrim udarcem sa desetak metara. Samo trenutak kasnije, nova prilika za Rudar ali lukavi pokušaj, agilnog kapitena Đurovića, završava pored stative. Nije se dugo čekalo na novu šansu u režiji igrača iz Kostolca. U situaciji 1 na 1 sa domaćim golmanom Dragutinovićem, našao se, ponovo, Ivan Stojanović, no biva neprecizan i šutira pravo u čuvara mreže. U 40. minutu, špic Kostolčana Katić, koristi idealan centaršut sa krila i šutira glavom sa ivice peterca ali lopta pogađa prečku!Reviju promašaja zatvara Đokić, koji, sa 7-8 metara, ne uspeva da matira Dragutinovića. Kada se očekivao kraj prvog dela, gosti uspevaju da pronađu put do mreže i vraćaju meč u rezultatsku ravnotežu. Akciju je počeo odlični Đurović koji izvanrednim pasom, sa centra terena, pronalazi Nemanju Stojanovića u srcu šesnaesterca domaćih, on prihvata loptu i nesebično je dodaje do usamljenog Katića na drugoj strani, kome nije bilo teško da postigne pogodak za izjednačenje. Početak drugih 45 minuta doneo je nešto ofanzivniju igru domaćih, koja je dovela do solidne šanse Maričića u 47. minutu ali je Tizmanov ukrotio njegov pokušaj. Revanširao mu se golman Sloge Dragutinović, koji je zaustavio pokušaj Đurovića u 54. minutu. Nekoliko trenutaka kasnije, Rudar je u novom naletu. Nemanja Stojanović izlazi sam pred Dragutinovića ali ne uspeva da ga savlada. Minut 61. Na drugoj strani, beležimo pokušaj Maričića u 66. minutu. Njegov udarac glavom završava tik iznad gola Kostolčana. Mogao je Rađenović da obraduje domaće navijače u 72. minutu ali je njegov snažan udarac, iskosa sa 18 metara, prošao pored leve stative gola Rudara. Ubrzo je nastupio period, koji je obeležio igrač gostiju Nemanja Stojanović. Najpre je propustio dve kolosalne prilike u 80. i 85. minutu, da bi u 88. minutu uspeo da pogodi mrežu, sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora i dovede svoj tim do prednosti. Novi promašaj Stojanovića dogodio se u 90. minutu, kada je mogao da otkloni sve nedoumice u vezi krajnjeg ishoda. Tačku na i stavio je Boranijašević u nadoknadi vremena. Uspeo je da savlada Dragutinovića, lob udarcem sa 20 metara i tako postavi, konačnih 1-3 za Rudar, utisak je sasvim zasluženo, nakon svega viđenog tokom 90 minuta fudbalskog nadmetanja.

Radnički Stobeks 2 : 1 Jedinstvo
Polet (Lj) 1 : 2 Pobeda
Jasenica 1911 3 : 2 Sloga (P)
Sloboda (Č) 1 : 0 Železničar
Sloga (BB) 1 : 1 Mačva
Partizan (BB) 2 : 0 Sloga (PM)
Vujić Valjevo 3 : 1 Jedinstvo Putevi
Rudar 3 : 0 Šumadija