13.05.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Sloga slaba za lidera

Koliko im je stalo da održe prvo mesto na tabeli Područne lige Sombor, fudbaleri Crvenke pokazali su i danas na utakmici sa Slogom u Čonoplji gde su bez većeg napora savladali podmlađeni sastav domaćina sa 2: 4 i sa nova tri boda ostali na liderskoj poziciji šest kola pre kraja prvenstva. U utakmici koja je lepotom i golovima zadovoljila sve prisutne Crvenčani su više pokazali od svojih domaćina i sasvim zasluženo nose tri boda u Crvenku. Od samog početka susreta igra na terenu je bila dopadljiva i lepa za oko, a gost se predstavio kao ekipa koja više želi pobedu, mada bi i domaćinima , nakon četiri uzastopna poraza, pobeda dobro zalečila rane iz nekoliko prošlih susreta gde su ostali praznih šaka Nakoh početnih pokušaja domaćina i jalovih šansi, prvu ozboljniju priliku imaju gosti u 13 minutu kada Subotić upućuje udarac iz daljine ali malo neprecizan koji prelazi preko prečke. I onda tri minuta kasnije isti igrač ponovo isprobava šut iz daljine i pogađa prečku. , a odbijenu loptu prihvata centarfor Matijašević i šalje u mrežu za 0: 1. Radost gostiju nije dugo trajala, svega tri minute, kada je majstorija Dragičevića donela poravnanje rezultata. Naime u jednom proigravanju sa Rančićem, iskusni strelac Sloge, sa ivice šesnaesterca upućuje jedan lukavi lob udarac koji Vrbljanac samo prati pogledom i stvari se vraćaju na početak. U 23 minutu Beretić brani jedan šut Matijaševiću tako što izbija loptu u korner. i to je period kada gosti češće napadaju i više drže loptu u svom posedu, sa tečnim dodavanjem i sigurnim prenošenjem sa jedne na drugu stranu terena. Tri minute pre odlaska na odmor Dragičević gubi jednu loptu na sredini terena, gosti je brzo prenose na protivničku polovinu, i utrčavanjem u prazan prostor, Matijašević se po drugi put upisuje u strelce, ovoga puta lobujući istrčalog Beretića. Dva minuta kasnije isti igrači su na sceni ali ovoga puta golman domaćih brani loptu i šalje je u novi korner za goste. Nastavak susreta je opet u znaku gostiju, ovoga puta na scenu stupa Đurđević i već je 1: 3 za četu trenera Vujakovića. Zračak nade domaćinima u 55 minutu daje Cvetićanin kada posle jednog kornera koristi grešku odbrane crvenčana i smanjuje na 2: 3. Ovaj gol nije toliko pogodio goste koji su trinaest minuta kasnije preko svog levog krila Đurđevića došl ido novog gola i prednosti koju su sačuvali do kraja. Domaćin je u jednom pokušaju da ublaži poraz u 86 minutu preko svog poslovođe Berlekovića , uspeo samo da uzdrma prečku Vrbljančevog gola. Utakmica je bila fer i korektna bez ijednog spornig momenta i sudiji Merdanoviću i njegovim pomoćnicima nije bilo teško voditi ovaj meč na kome nije pokazan nijedan žuti niti crveni karton . Nakon susreta trener domaćih Miro Baljkas je rekao : Bila je ovo borbena utakmica u kojoj je gost više želio pobedu i zaslužio je i ja im čestitam i želim uspeh u nastavku borbi za visok plasman. -Zadovoljan sam zalaganjem i igrom mojih fudbalera koji su dali sve od sebe za novu pobedu u nizu da bi sačuvali do sada stečeno, a domaćinima fala na fer i korektnoj igri i ponašanju, reči su Milana Vujakovića, trenera pobedničke ekipe.

Čonoplja 12. maj 2012 Igralište Sloge . Gledalaca 7o. Sudia: Merdanović (Srpsaki Miletić) Pomoćnici : Milankov Milan i Džinić Strahinja (Sombor) Delgat utakmice Stevan Opačić. Strelci: Dragičević u 19 i Cvetićanin u 55 za Slogu, a Matijašević u 16 i 42 i Đurđević u 46 i 68 za Crvenku Kartona nije bilo. Igrač utakmice Subotić (Crvenka).

Sloga: Beretić, Vejin (Sekulić), Lovrić, Cvetićanin, Drezgić, Kovač, Ninković, Berleković, Rančić (Barić), Dragičević (Rebić) i Bakić.
Crvenka : Vrbljanac, Kočić, Dragović, Latinović, Šušilović, Subotć, Vidarić, Radulović, Matijašević, Mi. Maleš (Ma. Maleš)i Đurđević .