Pobede favorita u 6. kolu Beogradske zone

Proteklog vikenda na području Beograda, odigrano je 6. kolo Beogradske zone. Značajnih iznenadjenja nije bilo tj očekivani favoriti su odneli pobede u ovom kolu. Najzanimljivije je bilo na terenu FSB na Adi, gde je kao domaćin BSK iz Baćevca dočekao favorizovani Borac iz Lazarevca. Krajem prvog poluvremena gosti su poveli 2:0, i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Već početkom drugog poluvremena "domaćini" smanjuju vodjstvo gostiju, ali to je sve što su mogli da učine do kraja meča. Ovim porazom se BSK "zakucao" na dno tabele, dok su se popularni "borci" vratili na pobednički kolosek, i ostali u vrhu tabele. U Cvetovcu je takodje bilo zanimljivo, jer je domaća Mladost "prokockala" vodjstvo od 1:0 i izgubila meč sa 2:1 od favorizovane Vinče.

U ostalim mečevima Napredak je samo u prvom poluvremenu pružio dostojan otpor lideru Torlaku, koji je na kraju slavio sa 4:1. Prva Iskra iz Bariča je očekivano slavila protiv Turbine sa 3:0, dok su Komgrap i Poštar podelili bodove (1:1). Posavina iz Stublina, neočekivano je preokretom slavila sa 2:1 protiv domaćeg Dunava. U Ralji Kosmaj je osvojio sva tri boda protiv Srema iz Jakova (4:2), dok je na ostalim utakmicama došlo do podele bodova, Milutinac Zemun - Vrčin 1:1, Budućnost Zvečka - Šumadija Šopić 0:0.