Poštar iznenadio Torlak

Pretendent za plasman u viši rang uz Prvu Iskru iz Bariča dočekao je u Kumodražu ekipu Poštara rešen da uknjiži 3 nova boda i od samog starta je imao inicijativu. Već u 5. minutu Vuković je sa 12-13 metara mogao šutirati preciznije, lopta je za nekih desetak centimetara završila pored gola.

U jeku napada domaćih gosti su poveli. Posle greške Josipovića pred svojim golom lopte se dokopao Šegrt i sa 14 metara neodbranjivo šutirao u donji levi ugao. To kao da je bio šok za domaće, koji do kraja poluvremena uspevaju još samo jednom ozbiljnije da ugroze protivnički gol. Pajić je u 27. minutu u dva navrata iz srca šesnaesterca upućivao loptu ka golu gostiju, ali ona nije mogla naći put do mreže od šume nogu odbrambenih igrača.

Torlak u nastavku kreće ofanzivnije, međutim gosti su fanatično borbeni, sa puno startova na ivici kartona, opredeljeni na brze kontranapade. Priliku da uvećaju vođstvo gosti su imali u 52. minutu, Janković iz slobodnog udarca sa 23 metra pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Domaći sve više stežu obruč oko gola gostiju, Bošković u 62. minutu sa 10 metara snažno šutira pravo u golmana koji refleksno reaguje i loptu izbacuje u korner. Mačužić je u 66. minutu uputio udarac u sam ugao sa oko 18 metara, gostujući golman Fenk je zaustavio lepom paradom.

Torlak stvara šanse, ali im je realizacija loša, što se pokazalo i u 72. minutu. Mačužić je izveo udarac iz ugla, a Daković sa 8 metara, neometan, šutira kraj stative. Do kraja utakmice gosti su se neretko branili sa svih 11 igrača, ali cilj opravdava sredstva. Kraj susreta su dočekali uzdignutih ruku, jer su ovom pobedom pobegli sa dna tabele, dok domaćinu ostaje žal za propuštenim prilikama. Ovo je Torlaku prvi poraz u sezoni i sada za vodećom Prvom Iskrom zaostaje 3 boda. Naredno kolo Torlak gostuje u Ralji ekipi Kosmaja, a Poštar dočekuje u Krnjači fenjeraša BSK iz Baćevca.

TORLAK - POŠTAR ZVEZDARA 0:1 (0:1)

STADION: FK Torlak. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stokić Jovan. POM.SUDIJE: Savković Nikola i Stojanović Marko. STRELAC: Šegrt 17.min (Poštar Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Daković i Mačužić (Torlak), Janković, Nešić, Minić i Marković (Poštar Zvezdara).
TORLAK: P.Ćulibrk, Radosavljević (Bošković), Josipović (Atanasković), Tošković, Daković, Knežević, Pajić, Đokić (M.Ćulibrk), Jevremović, Vuković (Ivić), Mačužić (Milošević).
POŠTAR ZVEZDARA: Fenk, Kurćubić, Skočić, Nešić, Đurašinović, Marković, Minić, Vasić (Vučinić), Lazić, Janković, Šegrt (Jaredić).