Novi trijumf Kopaonika uz goleadu!

Igrač utakmice Maksimović (golman gostiju) - foto: facebook

Fudbaleti Kopaonika su u 9. kolo Zone "Zapad" na gostovanju u Poljni savladali domaći Blagotin rezultatom 4:3 i zadržali korak sa vodećim Meševom na tabeli. Bio je ovo prvi meč Brusjana nakon odlaska dugogodišnjeg trenera Jeftimija Milovanovića.

Prvi ozbiljniji napad su imali gosti u 12. minutu kada je Ignjatović prošao dvojicu svojih čuvara koji su ga nepopisno zaustavljaju, a iz slobodnog udarca sa oko 20 metara koji sjajno izvodi Vukojević i pogađa mrežu za 0:1.

U 21. minutu domaći fudbaleri su imali sjajnu priliku da ugorze gol Kopaonika, ali golman Maksimović je bio siguran. U 24. minutu domaćin je preko Panića propustio da izjednači rezultat, kada posle odličnog šuta pogađa stativu. Posle pola sata igre igrač Kopaonika Nemanja Knežević sjano šutira ka golu, golman domaćih kratko odbija loptu a Uroš Đorđević natrčava na nju i šalje je u mrežu za 0:2. Četri minuta kasnije glavni sudija meča dosuđuje penal za domaćina, a veoma loš šut Miladinovića golman gostiju Maksimović hvata

U drugom poluvremenu u 50. minutu Ignjatović utračava u šesnaesterac pored dvojice svojih čuvara, šutira i pogađa za  velikuih 0:3.

Od tog minuta događa se neshvatljivi pad u igri gostiju što koristi domaćin u 74. minutu preko Dimirijevića smanjuje rezultat na 1:3, a zatim u 86. minutu Milanović postiže gol za 2:3. Domaći fudbaleru u 90. minutu preko Miladinovića stižu do izjednačenja na 3:3 i tako šokiraju opuštene gostujuće fudbalere. U nadoknadi  vremena posle ubačene lopte od strane golmana gostiju Maksimovića, Živanović postiže gol za 3:4 i novu radost brusjana.

Poljna - Stadion Blagotina. Sudija: Stefan Vukmirović (Despotovac). Strelci: Vukojević 12, Đorđević 30, Ignjatović 50, Živanović 90+3 za Kopaonik, Dimitrijević 74, Milanović 86, Miladinović 90. za Blagotin. Igrač utakmice: Maksimović.

BLAGOTIN: Obradović, Dimitrijević, Milićević (Milošević), Bradić, Panić Stanojević, MilanovićIvanović, Mađarac, Miladinović, Milojević.

KOPAONIK: Maksimović, Burgić (Planiničić), Bučić (U.Knežević), N. Knežević, N. Vidojević (M.Vidojević), M. Đorđević (Vukajlović), Čukuranović, U. Đorđević (Nikolić), Vukojević, Ignjatović, Živanović.