Futsaleri Bečeja uknjižili četvrtu pobedu

Kapiten Bečejaca Stefan Korać je postigao dva gola

Izuzetno borbena, dramatična do poslednjeg sudijskog zvižduka, na kraju krajeva, kvalitetna futsal igra kraj Tise i zaslužena pobeda Bečejaca, koji su se na taj način, do ponedeljka sigurno, vratili na čelo drugoligaškog karavana.

Gosti su imali „otvaranje“ iz snova, jer je Nenad Nikolić već u 24 sekundi utakmice postigao gol za 0:1. Nije to obeshrabrilo mladiće trenera Igora Šoša, koji su atakovali ka golu Ivanjičana, ali je Bojan Rozgić u tom periodu briljirao i zaustavio im u prvih pet minuta, čak, osam šuteva. Nisu Bečejci imali ni sreće, jer je Pokrajac u sedmom minutu pogodio stativu, a odbijenu loptu prihvatio je golman. Ipak, u devetom minutu Stefan Korać je istrčao kontru i intelegentno šutitao kraj istrčalog golmana za 1:1. U 13. minutu je Vasiljević uzdrmao stativu, a onda je Korać u samom finišu prvog poluvremena postigao drugi pogodak na odbitak posle šuta Mačiženskog.

Niko nije ni predpostavio da će se utakmica završiti istim rezutatom kojim se otišlo na odmor. Moglo je biti promena, ali... Već u 23. minutu Korać je pobegao čuvarima, izašao sam na golmana, pokušao da ga driblingom izbaci iz igre i lopta mu je pobegla. U 35. minutu je Golub, posle solo prodora, umesto mreže pogodio stativu. Poslednjih pet minuta gosti su krenuli na „sve ili ništa“ i dobili ovo drugo. Tačnije, računali su na nepisano sportsko pravilo „posle promašaja stiže kazna“ i, uglavnom, igrali bez golmana sa igračem više, ali su Bečejci izvrsno odigrali odbranu, a kada bi Ivanjičani i probili, isprečio se golman Martin Marinković.

Bečej - Ivanjica 2:1 (2:1)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca: Sudije: Nikola Roganović i Predrag Lazarević (obojica iz Beograda) po 8. Strelci: 0:1 Nikolić u 1, 1:1 Korać u 9, 2:1 Korać u 19. minutu. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (4+4), Ivanjica 9 (5+4). Igrač utakmice: Stefan Korać (Bečej).

Bečej: MARINKOVIĆ (17 odbrana) 8, NOVAKOVIĆ 7, GOLUB 7, KORAĆ 8, BODONJI 7,5, Vadaski -, Arđeljan 7, Pokrajac 6,5, Kobiljski -, Ćulum -, Arvai 6,5, Mačiženski 6,5.

Ivanjica: ROZGIĆ (17 odbrana) 8, NIKOLIĆ 7, RADONJIĆ 7, G. LIŠANIN 7,5, VUKAŠINOVIĆ 7, Gromović -, D. Stojković 6,5, M. Kolaković -, L. Kolaković -, V. Stojković 6,5, Vasiljević 7, Milovanović 6, Ivanović 6, Đ. Lišanin -.