02.06.2012 S. Blagojević

Derbi prvenstva Bošnjacima

Čitav kraj sjatio se danas na igralište u Bošnjanu preko 1000 ljudi prisustvovalo je derbiju sezone između Bošnjana i ekipe Poljoprivrednika iz Počekovine dve ekipe koje su se do ovog kola nalazile na čelu tabele sa po 59 bodova. Sat pre početlka utakmice niko više nije mogao da uđe na igralište Bošnjana jer mesta nije bilo. U publici predsednik Rasinskog okruga Dragiša Binić i mnoga poznata lica, tu je i predsednik varvarinske opštine prof. Zoran Milenković. A dve najbolje ekipe Rasinskog okruga istrčale su u komletnim sastavima, ali sputani važnošću utakmice i jedni drugi prikazali su fudbal ispod renomea obe ekipe.Doduše Bošnjanci su počeli nešto ofanzivnije pa je Dragan Miletić već u 17 minutu imao šansu da pogodi praznu mrežu gostiju ali je promašio, usledio je revanš gostiju dva puta na gol domaćina šutira Nenad Jovanović golman Marković je lako ukrotio. A onda 38 minut, slobodan udarac poludesno na nekih 27-28 metara loptu namešta ko bi drugi nego ekspert za to Dragan Miletić i preko živog zida šalje loptu u raklje za 1:0 i neopisivu radost domaćih.

Drugo poluvreme potpuno pripada gostima imali su gosti loptu u svom posedu , stvorili nekoliko polušansi ali je golman Marković bio nepremostiva prepreka, s druge strane domaći su se opredelili za kontre, ali šansi nije bilo, na kraju ostalo je 1:0 za ogromno slavlje Bošnjanaca jer ovim rezultatom dva kola pre kraja oni su na pragu najvećeg uspeha u svojoj istoriji plasmana u Pomoravsko- timočku zonu.

Na kraju treba reći da je organizacija utakmice bila besprekorna, da je delegat meča Saša Jevtić kao i sudijska trojka na čelu sa Dejanom Miletićem i pomoćnicima Predragom Godićem i Goranom Jevtićem obavila zadatak besprekorno.

Na slici pune tribine Stadiona u Bošnjanu.

BOŠNjANE- POLjOPRIVREDNIK 1:0(1:0)

Strelci: 1:0 Dragan Milojević u 38 minut. Stadion Bošnjana, gledalaca 1000. Sudija Miletić Dejan 7,5(Kruševac).Opomenuti igrači:Popović i Miletić(Bošnjane),Milosavljević, Nenad Jovanović i Perčevič(Poljoprivrednik). Crveni karton: Perčević(Poljoprivrednik) u 90 minutu.

Bošnjane: Marković 7, Simonović 6,Savović 7,Popović 7,5,Pešić 7, Milić 7,Milenović 7,Miletić 7,5(Milovan Jovanović-),Jelić 6,5(Marjanović-),Tomić 7,Davidović 6,5(Laѕić 6,5)

Poljoprivrednik:Bjekić 6,Đorđe Jovanović 6,5,Ignjatović 6,5(Miloš Petrović 7), Vukadinović 7,Simić 7,5, Cvetković 6,5,Srđan Petrović 6,6(Vasić7),Nenad Jovanović 7(Marković-),Milosavljević 6,5,Perčević 6,5,Milićević 7,5.

Igrač utakmice:Dragan Miletić(Bošnjane)

Dedina 0 : 3 Jovan Kursula
Bošnjane 1 : 0 Poljoprivrednik
Trajal 1 : 1 Jasika
Donji Kopaonik 1 : 4 Naupare
Sloga 3 : 0 Blagotin