"Malene" sve rešile za jednu četvrtinu

Važna pobeda Kraljeva - detalj sa jedne utakmice u "kutiji šibica"

"Malene" sasvi sigurno dolaze na nivo forme i igara koje su ih krasile prošle sezone. Protiv Novosadske ŽKA, košarkašice Kraljeva su igrale vrlo agresivno, sigurno u napadu, pogotovo u drugoj četvrtini u kojoj su stvari postavljene na svoje Motorino domaćih Aleksandra Račić bila je neuhvatljiva za gošće, dok su Marinković, Vingejt i Gobeljić sigurno cepale mrežicu koša u "kutiji šibica". Na velikom odmoru Kraljevo je imalo velikih 30 poena prednosti 52-22.

Pošto je pobednik već tada bio odlučen, u nastavku je trener domaćih Željko Vasiljević davao veću šansu mlađim igračicama. To je uticalo da u narednih 20 minuta „malene“ postignu „samo“ 21 poen ili 14 manje nego u drugoj četvrtini! Bez obzira na nešto skromnije izdanje u nastavku meča, košarkašice iz grada na Ibru su slavile ubedljivu pobedu, četvrtu ove sezone.

ŽKK KRALjEVO – NOVOSADSKA ŽKA 73 – 51 (17-10, 35-12, 8-11, 13-18)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Bez gledalaca Sudije: Stamenković (Niš), Nikolić i Đorđević (Leskovac)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Gobeljić 12 (10 sk, 6 il), Brajković 6 (13 sk), Vingejt 11, Račić 18 (9 sk, 7 as), Jovanović, Arsović 3, Biočanin, Stojiči 5, Trišović 4, Marinković 14, Janić

NOVOSADSKA ŽKA: Tadić 2 (4 sk, 5 as), Đurić 13 (13 sk), Vučetić 9, Perić 2, Đalinac 2, Milinković-Savić, Mirosavljević, Jovanović 9, Mužević 6 (5 sk), Prcović, Gvero, Mršić 8

Kraljevo 73 : 51 Novosadska ŽKA
SPD Radnički 81 : 60 Spartak
Duga 59 : 68 Vrbas Medela
Crvena zvezda Kombank 73 : 75 Vojvodina 021
Partizan 1953 81 : 88 Radivoj Korać
Art Basket 68 : 64 Student