06.06.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Dvojac pobeđuje,Sloga posrće, a Žaku sve teže

Na samo tri kola pre kraja prvenstva Područne Lige Sombor, dvojac sa čela tabele i dalje nastavlja trku na istom odstojanju, a na začelju , sve je teže ekipi ŽAK-a mada ni Bukovčanima nije ništa lakše. Poslednji okršaji za bodove protekli su u znaku pobeda favorita sa čela tabele na gostujućim terenima, ekipe Crvenke na igralištu kod železničke pruge u Somboru i BSK-a u Deronjama. Crvenčani su slomili otpor žakovaca u zadnjih pet minuta susreta, a Brestovčani su došli do pobede nakon preokreta i vođstva Omladinca od 2:0. U ostalim susretima Mladost je pobedila Borac,Prigrevica Kulu. Zadrugar je pobedom nad Bukovačkim Omladincem napravio skok na tabeli i pobegao sa začelja i opasne zone. Ekipa Korduna je sa deset igrača počela susret sa Riđičanima i u samom finišu došla do gola vrednog tri boda, a na ovoj utakmici uz sve događaje oko sastava domaćina, crveni kartoni su dodatno obeležili ovaj meč, jer je u beležnicu glavnog sudije, Nenada Miloševića iz Crvenke upisano tri igrača, jedan domaći i dva gostujuća. Ništa manje crvenih nije bilo ni u Staparu, gde je sudija Antun Marić, zbog fizičkog napada na njega od strane igrača Hajduka , prekinuo meč u 25 minutu kod rezultata 0:1 za Graničar iz Gakova. Rekordno kolo crvenih kartona zaokružuje i jedan dodeljeni domaćem igraču PIK-a Prigrevice u susretu sa Kulom. Rekordnu pobedu u ovom kolu ostvarila je ekipa Poleta u Karavukovu, koja je sa visokih 7:2 porazila Slogu iz Čonoplje i novim bodovima zauzela šestu poziciju na tabeli. Čonopljancima je ovo osmi, zaredom poraz u nastavku prvenstva, a 34 boda koliko sada imaju ,imali su i u 19 kolu posle pobede nad Borcem.Nastave li sa posrtanjem i u narednim mečevima, u što je teško poverovati jer dva meča igraju pred svojim navijačima, sa Pik Prigrevicom i Mladosti iz Kruščića i gostovanjem u Srpskom Miletiću kod Zadrugara, Čonopljanci ulaze u grupu ekipa koje se bore za status područnog ligaša. Ipak, matematički gledano, bod im omogućuje opstanak u Somborskoj Ligi u što, svi u klubu veruju da će biti ostvareno , a možda i više..Od dve najugroženije ekipe, ŽAK i Omladinac (B), teže će do kraja biti železničarima, jer dva susreta igraju na gostujućim terenima u , Brestovcu i Staparu a kući dočekuju Polet iz Karavukova , dok Bukovčani čekaju kući Mladost i imenjaka iz Deronja, a u goste odlaze Kordunu u Kljajićevo. Sa pet bodova viška u odnosu na zadnjeg i tri boda nad pretposlednjim, Gakovački Graničar kući dočekuje Polet i Zadrugar a gostuje u Prigrevici, i četiri boda iz ova tri susreta dovoljna su za miran završetak takmičenja.