11.06.2012 S.Blagojević

Rasinski okrug: Bošnjane - Naupare 6:1

Uz vatromet i neopisivo slavlje igrača i navijača Bošnjana okončana je utakmica u kojoj su Bošnjanci u najboljoj igri ovog proleća pobedom od 6:1 postigli najveći uspeh u istoriji ovog kluba osvajanje prvog mesta u Rasinskoj okružnoj ligi i plasman u Pomoravsko-Timočku zonu.. Tako će selo koje je nadaleko poznato po dobrim harmonikašima, ali i dvojici nadaleko poznatih rođenih Bišnjanaca Bakija Anđelkovića i Miroslava Miškovića postati poznato i po fudbalskim majstorima.

A počelo je po Bošnjance da bolje biti ne može igrao se treći minut Dragan Miletić je centrirao sa desnr strane a na drugoj stativi Pešić je zakucao glavom loptu u mrežu nemoćnog Jašarevića. Već u 13 minutu 2.0 Lazić je bio neumoljiv posle odličnog p'asa Dragana Miletića.. Gosti se potom otvaraju u 20 minutu Stojković izvanrednim šutem pogađa prečku Markovića a samo koji minut kasnije Mladen Petrović strahovito šutira ali sigurno najbolji golman lige Slobodan Marković vadi loptu iz samih raklji , i onda 25 minut sevnula je brza kontra Miletić dodaje do Lazića ovaj majstorski dotura loptu do Jelića za 3:0.

Usledila je potom jedmnominutna pauza kako bi se igrači osvežili zbog ogromne vrućine a potom su Bošnjanci krenuli uraganski u nadi da dotuku grogiranog protivnika. Stvarali su šanse kao na traci ali su Jelić, Pešić, Tomić i Lazić promašivali nemoguće situacije.

Drugo poluvreme počelo je golom u gužvi najprisebniji je bio Tomić za 4:0 i kraj svih nada gostiju da nešto ozbiljnije mogu učiniti.Već u 52 minutu mlađani i danas odlični Aleksandar Đorđević povisuje na 5:0, u 70 minutu Lazar Đalović smanjuje na 5:1 da bi u 81 minutu opet Đorđević postavio konaćnih 6:1

U odličnoj fudbalskoj predstavi treba reći da u 73 minutu Milovan Jovanović nije iskoristio penal posle prekršaja nad Marjanovićem jer je njegov šut Jašarević odbranio da bi i na drugoj strani u 75 minutu Đokićev šut sa 11 metara za goste odbranio golman Marković., tako su Bošnjanci do nogu potukli solidan tim iz Naupara i ostvarili višedecenijski san o ulasku u zonu

Na slici, igrači Bošnjana pozdravljaju navijače

Bošnjane:
BOŠNjANE-NAUPARE 6:1(3:0)

Strelci:1:0 Pešić u 3, 2:0 Lazić u 13, 3:0 Jelić u 25,4:o Tomić u 46, 5:0 Al.Đorđević u 52, 5:1 Lazar Đalović u 70, 6:1 Al.Đorđević u 81 minutu.. Igralište Bošnjana, gledalaca 300. Sudija Jevtić Goran 7,5(Kruševac). Opomenuti igrači:Dabić(Naupare)

BOŠNjANE: Marković 7,Simonović 7,5,Savović 7,Milenović 7,5,Pešić 7,5, Milić 7,5,Lazić 7,Miletić 7,5,Jelić 7(Milovan Jovanović 7),Tomić 7(Al.Đorđević 7,5),Davidović 7(Marjanović 7)

NAUPARE: Jašarević 6,Mladen Petković 7, Zdravković 6,Gajić 6,Boban Petković 6,Dabić 5,5,Tomica Milćević 6,Đokić 6,Lazar Đalović 6,5,Miloš Milićević 6,Stojković 6,5

IGRAČ UTAKMICE: MIHAJLO SIMONOVIĆ (BOŠNjANE)

Dedina 2 : 4 Poljoprivrednik
Jovan Kursula 4 : 4 Jasika
Bošnjane 6 : 1 Naupare
Trajal 5 : 2 Blagotin
Donji Kopaonik 1 : 5 Trudbenik