Fudbaleri Bora podigli pehar pobednika lige

Borski „crno-beli“ u poslednjoj utakmici Okružne lige Bor (sreda), ove sezone pobedom nad ekipom Krivelja oprostili se pred svojim navijačima i proslavili ulazak u Pomoravsko-Timočku zonu. Tim OFK Bora vidno motivisanije ušao je u ovu utakmicu. Travnati teren koji je bio popun igrališta Partizana i Zvezde omogućio je lideru na tabeli da hiljadu Borana uživaju u igri svojih „ljubimaca“ kratkim pasovima od noge do noge, što je i ranijih

godina krasilo ovaj tim iz grada bakra. Domaći tim imao je inicijativu od samog početka, a Mašić je nakon pola sata igre svoj tim doveo u vođstvo šutem sa oko dvadeset metara i loptu poslao u nebranjeni deo mreže golmana Stojanovskog 1:0. Gosti iz Krivelja sedam minuta kasnije iz brzog kontra napada izjednačili su rezlultat preko Davidovića, čuvar mreže Borana Milenović bio je nemoćan 1:1. Do odlaska na odmor mreže su mirovale na obe strane. Uprava OFK Bora postarale se da u poluvremenu počasti svoje verne navijače sladoledom i limunadom, a i svečanom utakmicom u ovom predahu između dva poluvremena mlađih pionira svog kluba. Nastavak igre doneo je više uzbuđenja pred golm gostiju. Domaćin je sve vreme napadao, a Mašić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici u 75.minutu i stavio tačku na ovo prvenstvo i plasman Borana u viši rang takmičenja svojim drugim pogotkom. Prvacima lige, kapitenu OFK Bora Marku Terziću ispred FS Borskog okruga Nebojša Šijaković uručio je pobednički pehar ovog takmičenja uz želje da se tim Bora vrati starim stazama i slavama pedhodnih generacija i da se još dosta ovakvih uspeha dogodi na stadionu kraj „pirita“. Pehar pobednika lige podigao je i najmlađi igrač „petlića“ OFK Bora Novak Stanišić sin dugogodišnjeg igrača Bora Miše Stanišića sada pomoćni trener Borana i desna ruka prvog stratega borskih „crno – belih“ Rajka Mitića. -Zadovoljan sam uspehom svog kluba. Ovo je slika koju smo svi priželjkivali da vidimo na stadionu Bora. Pune tribine, zadovoljne navijače i pre svega naše najmlađe saigrače koji čine okosnicu našeg kluba. Bila je ovo jedna teška utakmica za nas. Prva utakmica u ovoj godini pred domaćim navijačima, hiljadu naših sugrađana došlo je da pozdravi najbolje borske fudbalere, a mi smo im se odužili pobedom i plasmanom i viši rang takmičenja. Očekujem da u zonaškom takmičenju imamo ovakvu podršku navijača, a sa ovim mladim i sada već iskusnim timom na našem novom travnatom terenu teško da će nas neko nadigrati. Bitno je sada da saberemo utiske, analiziramo ovu sezonu kako bi se što bolje pripremili za Pomoravsko Timočku zonu – rekao je prvi strateg Borana Rajko Mitić ekskluzivno za Srbijasport.net dodajući da je ova današnja utakmica bila samo uvertira u što bolje rezultate njegovog tima u narednoj sezoni. Borani su u ovoj sezoni demostrirali dobru kolektivnu igru. Izvojevali su 24 pobede i samo četiri remija na gostujućim terenima bez poraza u šampionatu. Postigli 91 pogodak, a mreža njihovog tima zatresla se samo deset puta, osvojivši ukupno 76 bodova. Tim OFK Bora nastaviće sa fudbalom uprkos završenoj sezoni, sledi KUP takmičenje i pokušaj da se osvoji dupla kruna.