14.01.2021 zlatiborpress.rs

Zlatibor rekorder KLS-a

Detalj sa meča Zlatibor - Radnički (foto: zlatiborpress.rs)

Košarkaši Zlatibora pobedili su Radnički iz Kragujevca rezultatom 124:88 u zaostaloj utakmici 12. kola Košarkaške lige Srbije na domaćem terenu. Ekipa Strajina Nedovića postigla je rekordan broj poena u prvenstvu ove sezone i izjednačila najveći poenterski učinak u ligi za prethodne četiri godine.

Domaća ekipa je već u prvoj četvrtini najavila da će imati odlično napadačko veče sa čak 38 poena za prvih 10 minuta. Zlatibor je dolazio do poena iz kontranapada, a odlično je ga služio i šut za tri poena. U prvom poluvremenu čajetinski košarkaši ubacili su 12 trojki iz 24 pokušaja, i ovaj sjajan šuterski procenat vodio ih je do ubedljive razlike od 18 poena na pola igre.

Kragujevački sastav bio je oslabljen neigranjem Filipa Dumića i Matije Popovića, a najbolji i najiskusniji igrač lige Raško Katić nakon oporavka od povrede nije pružio partiju na svom nivou. To je jedan od razloga zašto gosti nisu uspeli da ugroze razliku u nastavku, već su dozvolili da Zlatibor ne strepi do kraja, već da uveća prednost.

Sa 124 poena Zlatibor je dostigao cifru koju nijedna druga ekipa ove sezone u KLS-u nije uspela, a izjednačio je i rekord Vojvodine za prethodne četiri sezone Prve lige. Čajetinci su ubacili ukupno 18 trojki iz 41 pokušaja, što je takođe najveći broj ubačenih šuteva za tri poena u sezoni.

Svi igrači Zlatibora su se upisali u strelce, a najefikasniji je bio Dušan Kutlešić sa 21 poenom, od toga 17 u prvom poluvremenu. Raspucan je bio i Dragoslav Papić sa 18 poena, od toga četiri trojke, a razigrao se i Andrija Marjanović koji je upisao 17 poena. Blizu tripl-dabl učinka bio je Petar Vokrapić sa 12 poena, 10 asistencija i šest skokova, dok je Dejan Jeftić odigrao prvi meč u čajetinskoj dvorani nakon debija na gostovanju u Novom Pazaru, a predstavio se sa 0sam poena.

U osmom porazu Radničkog istakao se bivši igrač Borca, Dinamika i Partizana Andrija Stevanović sa 25 poena uz sedam asistencija i pet skokova. Za Kragujevčane je debitovao i novi igrač, Sudanac Marijel Meding sa 14 poena i po dva skoka i blokade.

Sa druge strane, Zlatibor sada ima skor 13/3, a u narednoj utakmici dočekuju Napredak iz Aleksinca u nedelju od 18 časova pre odlaska na drugi balon ABA2 lige.

Zlatibor – Radnički 124:88 (38:26, 29:23, 26:21, 31:18)

Dvorana: Sportski centar Čajetina, sudije: Milojević, Kovačević, Živković.

Zlatibor: Protić 3 (6as), Čabrilo 11 (4sk, 3/4 za tri), Kutlešić 21, Marjanović 17, Joksimović 4(4sk), Mitrović 13 (3/4 za tri), Jeftić 8, Riznić 6, Vorkapić 12 (6sk, 10as), Papić 18 (4/7 za tri), Stanojević 8, Pavlović 3.

Radnički: Meding 14, Jovanović 8 (10 sk), Filipović, Panišić, Nedeljković 3, Dimovski 2, Stevanović 25 (7as, 5sk), Glišović, Katić 13, Veljović 10, Đorđević 13.

Dynamic 80 : 91 Sloboda
OKK Beograd 80 : 87 Mladost
Metalac 100 : 97 Napredak
Pirot 77 : 70 OKK Novi Pazar