Fudbaleri Spartaka ŽK odigrali nerešeno sa Dnjeprom

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi u drugoj pripremnoj utakmici na pripremama u Antaliji odigrali su dobru utakmicu protiv ukrajinske ekipe Dnjipro. I u ovoj utakmici obe ekipe su nastupile sa dva tima koji su odigrali po 45 minuta.

Prvu šansu na utakmici imao je Dnjepar, međutim najsnalažljivi u šesnaestercu Spartaka bio je golman Dujmović. Spartak je do vodstva stigao u 25. minutu, Furtula je iskoristio grešku u odbrani protivnika, loptu prosledio desno do Jovanovića koji je ubacuje u šesnaesterac gde je Srećković glavom šalje u mrežu za 0:1. U 41. minutu šansu da poveća prednost imao je Jovanović, no lopta odlazi pored stative. Dva minuta kasnije Bijelović se mogao upisati u listu strelaca, bio je neometan, ali upućuje slab šut te lopta odlazi pored leve stative.

U nastavku utakmice obe ekipe su promenile celu postavu. Dnjepar je počeo nešto agresivnije i u 60. minutu su stigli do poravnanja. Tejlor je dodao do Dovbyka koji je prevario dva igrača Spartaka i sa šesnaest metara loptu poslao u mrežu za 1:1. Mladi fudbaleri Spartaka ubrzo su se oslobodili pritiska i zaigrali znatno bolje do kraja utakmice. Imali su “golubovi” slobodan udarac sa oko 17 metara, u 84. minutu međutim lopta se od živog zida odbila u ruke ukrajinskom golmanu. U samom finišu utakmice još dve prilike za subotičane, Jančić je sa svoje polovine odlično uposlio Vujanovića koji je silovito krenuo ka protivničkom golu, ali ni on nije bio dovoljno precizan, lopta ponovo odlazi pored leve stative. U poslednjim trenucima susreta Vujanić glavom propušta priliku da obezbedi pobedu svom timu.

Dnjipro – Spartak Ždrepčeva krv 1:1 (0:1)

Belek – Turska: Strelci: 0:1 Srećković (26.), 1:1 Dovbyk (60.),

Dnjipro: Yurchuk, Safronov, Adamiuk, Tsurikov, Silva, Zaets, Buletsa, Yarmolyuk, Di Granco, Pikhalyonok, Khoblenko.  drugo poluvreme: Sarnavskyy, Svatok, Ignatenko, Loginov, Dubinchak, Nazarenko, Kogut, Domaratskyy, Tylor, Batagov, Dovbyk

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Vidović, Tekijaški, Shimura, Milošević, Đurasović, Marčić, Jovanović, Srećković, Furtula, Bijelović. drugo poluvreme: Vukanić, Šormaz, Branković, Stojanović, Mažić, Jočić, Jevremović, Miodragović, Rajović, Vujanić, Jančić, Hrstić, Kilibarda.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor