"Musketari" ugasili Zvezdu

Posle serije od četiri vezana poraza, Ribnica je ugostila Crvenu zvezdu sa namarom da prekine neugodan niz i započne novu pobedničku seriju. Početak utakmice izjednačen, igralo se poen za poen do greške Andonovića i tada je Ribnica stekla dva poena prednosti 7-5. Ubrzo je Srefanović realizovao tempo u kontranapadu i vođstvo "musketara" od 9-6 bilo je signal klupi "crveno-belih" da zatražeprvi predah. Do tehničkog tajm auta Ribnica je već imala lepu prednost 12-7, sve je u igri Kraljevčana funkcionisalo kao sat. Nastavili su domaći u istom ritmu, ali se pri vođstvu 19-14 povredio prvi dizač Kraljevčana Predrag Bićanin. Zamenio ga je kadet Milan Živanović, a do kraja ovog seta smo gledali seriju servis grešaka na obe strane (C. zvezda 9 servis grešaka u ovom setu). Uprkos naletu Beograđana, Ribnica je uspela da set reši u svoju korist 25-21.

Pobeda Ribnice u Kraljevu čekana dva meseca - detalj sa meča Ribnica-Crvena zvezda

Prvi tehničar Ribnice se vratio u igru na početku drugog seta u kome su domaći znali da iskoriste greške Meljanca i Andonovića u napadu i brzo povedu 6-3, pa je morao sa klupe Beograđana da reaguje Tomislav Kukanjac. Imponovala je igra korektora Ribnice Nejtana Delgudisa koji je bio nerešica enigma za Beograđane. Posle njegovog bloka otišlo se na odmor na tehničkom tajm autu 12-9. U nastavku seta u probleme je ušao prilično indisponirani kapiten Ribnice Ivan Todorović, nekoliko neuspelih akcija i problema na prijemu Meljanac je kaznio i doneo rezultatski preokret, vođstvo "crveno-belih" 15-13. Uspela je Ribnica da se vrati u meč, izjednačila na 18-18, ali je C. zvezda posle odličnog servisa Meljanca stigla ponovo do dva poena prednosti 22-20. Dve set lopte su imali gosti, ali nisu bili sigurne ruke. Srefanović je as servisom doneo prvu set loptu domaćima, a iskorišćena je druga posle odlične odbrane Todorovića i napada Delgudisa. Na krilima vođstva od 2-0, Ribnica je počela treći set. Odlični servisi Stefanovića (dva asa) i blok Gajovića i domaći su poveli 7-4. Na tehničkom tajm autu Ribnica je vodila 12-8 igrajući sigurno, u napadu veoma brzo. Crvena zveda se vratila u meč, baš kao i u drugom setu, nekoliko blokova, dobrih akcija, grešaka domaćih i na semaforu je stajalo 18-19. Lucidan potez Ivana Todorovića vratio je Ribnici prednost 20-19,a predah je zatražila klupa gostiju. Beograđani su prvi došlido set lopte i iskoristili je, odlična odbrana napada Ubiparipa i fantastičan smeč Eremića doneo je 23-25.

Kao i u prethodnim setovima, Ribnica je odlično otvorila četvrti set, odmah stekla dva poena prednosti koje je čuvala do tehničkog tajm auta. Uspeli su "crveno-beli" ponovo da se podignu, Lazar Dodić je doneo izjednačenje 15-15, ali je ubrzo Bićanin blokom vratio Ribnici dva poena prednosti. Nešto kasnije je Vanja Eremić blokirao Delgudisa i doneo gostima prvo vođstvo u setu,a uzvratio je Ubiparip koji je realizovao jednu tešku kontru i vratio Ribnici vođstvo 22-21. Igralo se odlično u završnic i ovog seta,a razigrani Lazar Dodić je doneo Crvenoj zvezdi prvu set loptu 23-24. Sinđelić je promašio servis, a greška Tadića je Ribnici ubrzo donela prvu meč loptu koju je spasao Dodić smečom preko trojnog bloka. Ubrzo i gosti nisu iskoristili drugu set loptu,a Ribnica još jednu meč, pa ni Zvezda treću set loptu. Kraj drame usledio je na sedmoj meč lopti domaćih koju je posle upijača Bićanina realizovao Delgudis za konačnih 33-31 i pobedu domaćih, prvu u Kraljevu posle višeod dva meseca.

Povratak kapitena i novi drssovi za vrednu pobedu protiv beogradskih "crveno-belih" - odbojkaši Ribnice posle utakmice sa Crvenom zvezdom

RIBNICA - CRVENA ZVEZDA 3 - 1 (25-21, 27-25, 23-25, 33-31)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: B. Jovančić (Beograd) i R. Leko (Novi Sad)

RIBNICA: Stefanović 18 ( 3as, 2 bl, 8 gr), Todorović 10 (6 gr), Vukmirović, Bićanin 1, Ubiparip 11 (1 bl, 8 gr), Veselinović, Gajović 9 (2 bl, 2 sg), Rudić, Petrašinović, L. Ratković (libero 2), Delgajdis 15 (1 as, 2 bl, 7 sg, 3 gr), Živanović Trener: M. Simojlović

CRVENAZVEZDA: Meljanac 11 (7 sg, 5 gr), Jevtić (libero 1), Sinđelić 12 (4 bl), Stanković 6 (2 bl, 2 sg), Tadić 14 (2 as, 4 sg), Trifunović (libero 2), Eremić 6 (1 bl, 6 gr), Fet, Popović, Dodić 10 (5 sg), Andonović 4 (8 gr), Stefanović 1, Ilić Trener: T. Kukanjac