Poraz Zlatibora na debiju Ristovskog

Detalj sa meča Zlatibor - TSC, foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora izgubili su od TSC-a rezultatom 0:1 u 22. kolu Linglong Superlige Srbije na domaćem terenu. Ovim porazom, prvim u prolećnom delu šampionata debitovao je novi trener čajetinskog tima Ljubomir Ristovski.

Novi trener napravio je par promena u startnoj postavi, ekipa je dobro izgledala u prvom poluvremnenu, imala priliku da povede iz penala, ali je od tada počela da pada, izgubila je ritam, i pitanje pobednika rešio je Nenad Lukić u 59. minutu. Imao je Zlatibor i igrača više u poslednjih 15 minuta, ali nije uspeo da dođe nar do boda, pa ostaje na 17 osvojenih sa mogućnošću da ga rivali preteknu posle utakmica u sredu.

Prvo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije nego što rezultat pokazuje. Ekipa TSC-a stigla je kao favorit u Užice, bez poraza u poslednja dva kola sa bivšim selektorom Mladenom Krstajićem na klupi. Imali su gosti inicijativu na početku meča, ali je ubrzo Zlatibor odgovorio preko Eliomara, koji u 13. minutu pogađa prečku posle odličnog udarca sa preko 20 metara. Ubrzo domaći dolaze i do najveće prednosti koja je mogla da odredi tok meča. Miloradović je bio u prodoru, a defanzivac TSC-a ga je povukao za ruku pa je dosuđen penal. Ipak, ishod nije bio povoljan po Zlatibor jer je Milenković poslao loptu preko gola.

Drugo poluvreme je bilo dosta slabije za Zlatiborac. Tim iz Bačke Topole podigao je nivo igre i već u prvih 10 minuta napravio veliki pritisak. Snalažljivi napadač gostiju Lukić pravio je velike probleme odbrani, a u 58. minutu je izvanredno šutirao sa dvadesetak metara, lopta je pogodila prečku, a potom se odbila iza gol linije što sudije nisu videle i pogodak nije priznat. Ipak, najbolji strelac lige je dobio nagradu samo minut kasnije posle dobrog proigravanja Đura Zeca, koji je na malom prostoru izigrao odbranu i tačnim dodavanjem poslužio Lukića za 0:1. Pokušao je sa izmenama novi trener Zlatibora, koji od 2013. nije radio u Superligi, a u međuvremenu je bio u Angoli i na Tajlandu. Naruku Zlatiboru išao je i drugi žuti karton Janka Tumbasevića, ali Čajetinci to nisu iskoristili i pored nekih povoljnih situacija pred golom ekipe sa šestog mesta na tabeli. Ceo meč za TSC odigrao je Čajetinac Filip Babić.

Izvor: zlatiborpress.rs

Novi Pazar 3 : 1 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 0 Mačva
Metalac 3 : 0 Spartak ŽK
OFK Bačka 0 : 2 Proleter
Zlatibor 0 : 1 TSC
Rad 0 : 2 Čukarički
Vojvodina 2 : 0 Voždovac