"Malene" samo dva poena u četvrtini

Umalo od gotovog veresija - košarkašice Kraljeva na tajm autu

Posle dva vezana poraza, košarkašice Kraljeva ugostile su niški Student u utakmici bez većeg takmičarskog značaja. Kod "malenih" nisu igrale Račić, Brajković, Marinković, a ni tim iz Niša nije bio kompletan. Domaće su od početka zagospodarile terenom. Vingejt, Gobeljić i Stojičić su vukle konce igre Kraljeva, dok je Baletić dominirala pod košem. Na polovini prve četvrtine „malene“ su imale dvocifrenu prednost, a ona se samo uvećavala tokom druge četvrtine u kojoj su veću minutažu dobile mlade igračice Kraljeva, Milovanović, Jovanović, Arsović, Janić i Biočanin.

Kada su domaće sa vrlo mladom postavom u trećoj četvrtini napravile rekordnih 55-34 niko nije očekivao bilo kakvu dramu. A do nje je došlo u poslednjih deset minuta. Kadetsko-juniorska postava Kraljeva se pokazala nedoraslim za ovaj nivo takmičenja, delovale su domaće potpuno izgubljeno i uspele su da postignu samo dva poena. Na drugoj strani košarkašice Studenta su polako počele da smanjuju razliku,a kapiten Vladana Vujisić je sa zvukom sirene postigla koš za konačnih 57-56. Da se košarkašica iz Niša samo malo ranije zaustavila na šutu, izborila bi produžetak, ali kako je nagazila liniju 6,75 upisala je dva poena i nije uspela da spreči poraz svog tima.

ŽKK KRALjEVO – STUDENT 57 – 56 (19-8, 20-12, 16-14, 2-22)

Dvorana: "Kutija šibica" na Ibarskom keju Bez gledalaca Sudije: Savić (Užice), Manojlović (Užice), Milosavljević (Čačak).

ŽKK KRALjEVO: Milovanović 4, Gobeljić 12, Jovanović 2, Vingejt 21(7 sk), Račić, Arsović 4 (7 sk), Janić 2, Biočanin(8 sk), Stojičić 2, Brajković, Baletić 10.

STUDENT: Ivkov 8, Milovanović 2, Koliandrova, D. Đorđević 3, Stojanović, Jovanović 6, N. Đorđević 4, E. Đorđević 2, Vujisić 23 (6 sk), Radojković 2 (5 sk), Veličković 6.

Kraljevo 57 : 56 Student
Art Basket 108 : 74 Radivoj Korać
Partizan 1953 44 : 79 Vojvodina 021
Crvena zvezda Kombank 79 : 42 Vrbas Medela
Duga 90 : 67 Spartak
SPD Radnički 77 : 73 Novosadska ŽKA