Kajak: Simo Boltić i Marko Dragosavljević juniорski prvaci Evrope

Srpski kajakaši Simo Boltić i Marko Dragosavljević osvojili su zlatnu medalju na prvenstvu Evrope za juniore i seniore do 23 godine u portuglaskom gradu Montemor o Veljo. Srpski dvosed je do titule juniorskog šampiona starog kontinenta došao u disciplini K-2 500 m preveslavši deonicu za 1:32,439 minuta, ostavivši iza sebe posadu Rusije Sergejev - Petakin i vršnjake iz Danske Lunda i Henriksena.

Juniorskom dvosedu iz Bačke Palanke ovo je prva medalja sa velikih tamkičenja. Prošle godine dvosed bio je četvroplasirani u K-2 500 m na Prvenstvu Evrope u Zagrebu i Prvenstvu sveta u Brandenburgu.

U prepodnevnom delu programa poslednjeg dana EŠ u Portugaliji, juniorski ženski dvosed Milana Trklja - Sandra Polovina osvojio je četvrto mesto u disicplini K-2 500 m. Srpkinje su ostale bez medalje u samoj završnici finalne trke izgubivši bronzu za jednu desetinku.