Ivanjičani trojkom kroz Banjicu

Banjica koja se nalazi u nezavidnom položaju oko opstanka, dočekala je pretendenta na Prvu ligu, ekipu Ivanjice, koja ima niz od šest uzastopnih pobeda. Počelo je obostrano agresivno, puno duela na ivici prekršaja, ali bez grubosti koje bi zaslužile karton. Domaći imaju više od igre, Petrović i Jovanović udarcima sa desetak metara u prvih 5 minuta pokušavaju da postignu gol, ali je golman gostiju Đorđe Jovanović svojim odbranama ulio sigurnost svom timu.

Najbolju šansu u dotadašnjem delu utakmice ipak propuštaju gosti u 8. minutu. Nikolić se našao na tri metra, sam ispred Spasića, ali je domaći golman sjajno intervenisao. Isto je uradio i dva minuta kasnije kada je uspešno zaustavio šut Radonjića. Gosti su tehnički superiorniji, ali Banjica svojom fanatičnom borbenošću uspeva da neutrališe taj vid inferiornosti. Golman Spasić se istakao i u 12. minutu kada ga iz dva pokušaja Gligorije Lišanin nije uspeo savladati.

U 14. minutu Kolaković pogađa stativu, a minut kasnije je divno uposlio Dragana Jovanovića koji sa dva metra postiže gol za vođstvo Ivanjice. Do kraja poluvremena viđene su još dve vrhunske odbrane Spasića posle šuteva Vukašinovića i Radonjića, a na drugoj strani domaći 10 sekundi pred kraj propuštaju priliku da izjednače kada Đ.Jovanović brani šut Pajkovića sa svega tri metra. Posle samo 15 sekundi u nastavku Pajković sa 12 metara cilja rašlje, Đ.Jovanović se ponovo istakao odbranom.

U 23. minutu Ivanjica preko G.Lišanina ima strašnu šansu da povede dva razlike, izlazi sam pred golmana, heroj je ponovo Spasić odbranivši mu šut sa 4 metra. I Maričić je u 35. minutu šutirao sa 3 metra, ali na golu domaćih stoji čarobnjak. Domaći igraju puno otvorenije, žele da izjednače, ali šutevi Jovanovića i Krstića ne nalaze put u okvir gola. Za to vreme Vukašinović u 28. minutu pogađa stativu gola Banjice. Petrović u 30. minutu šutira neometan sa desetak metara, ali briljira i golman Ivanjice.

U 32. minutu sevnula je brza kontra gostiju, Ivanović je povukao, a D.Jovanović drugim pogotkom završio. Domaći kreću na sve ili ništa, a penal sa 10 metara u 36. minutu Krstić šalje kojih desetak centimetara iznad gola. Banjica rizikuje igrom bez golmana sa pet igrača u polju, ali posle greške primaju i treći gol, strelac je bio Vukašinović u 40. minutu za konačnih 0:3.

Pobedio je kvalitetniji tim, mada se domaćima mora odati priznanje za srčanost i htenje. Najbolji kod domaćih su bili Spasić i Dobrijević, dok su se kod gostiju istakli Đorđe i Dragan Jovanović, strelac dva gola. Naredno kolo Banjica bije bitku za opstanak u Obrenovcu sa Paležom, dok je u Ivanjici, u derbiju kola, gost vodeći Bečej.

BANJICA - IVANJICA 0:3 (0:1)

SALA: USC Banjica. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Sarka Marjan i Mijailović Blagoje. STRELCI: D.Jovanović 15.min i 32.min i Vukašinović 40.min (Ivanjica). KARTONI: Jovanović (Banjica), Ivanović i Đ.Jovanović (Ivanjica).
BANJICA: Spasić, Milosavljević, Pajković, Smailagić, Petrović - rezerve: Kursulić, Vasiljević, Mitić, Krstić, Rudić, Jovanović,  Vukašinović, Dobrijević, Radojičić.
IVANJICA: Đ.Jovanović,  Nikolić,  Radonjić, G.Lišanin, Vukašinović - rezerve: Đ.Lišanin, Mitrović, Kolaković, D.Jovanović, Rozgić, Ivanović, Maričić.

Bečej 2003 7 : 3 SAS
Banjica 0 : 3 Ivanjica
Zufo 1 : 3 Palež
Tisa 3 : 4 Jastrebac
Leskovac 0 : 5 Loznica Grad 2018
Forum 3 : 2 Metalac Kolorado