13.12.2007 srbijasport.net

Siguran korak Ribnice
Odbojkaši Ribnice su na gostovanju u Subotici ostvarili pobedu rezultatom 3:0 (14:25, 21:25, 18:25) po setovima, nad domaćim Spartakom. “Musketari” su do sva tri boda došli posle samo 67 minuta igre. U prvom setu su “musketari” bili prilično ubedljivi, Spartaku su prepustili samo četrnaest poena. Sredinom drugog seta Ribnica dolazi do četiri poena viška (13:9) i set rutinski privodi kraju . Sjajno su nastavili izabranici trenera Đorđevića i u trećem setu. Poveli su sa plus šest poena razlike (10:4), da bi rutinskom igrom stigli do osam vezanih meč lopti (24:16),i iskoristili treću meč loptu, posle bloka Mirka Radevića.

U redovima “musketari” najbolju partiju su pružili kapiten Ivan Todorović 17 poena i Radovan Gavrilović 14 poena. Kod domaćina su se istakli Velimir Bračulj i Arsenije Mutapčija sa po 13 poena. Odbojkaši Ribnice su pobedom u Subotici nagovestili izlazak iz krize, pošto su u prethodne dve utakmice doživeli isto toliko poraza.

Ovom pobedom “musketari” su se približili  za još jedan korak ka  plasmanu u Mini ligu. Ribnica u narednom kolu Wiener Städtische Super ligi dočekuje ekipu VGSK iz Velikog Gradišta.