08.03.2021 V. Jankov

Lider održava razliku

Zadovoljstvo: Bečejci iz utakmice u utakmicu ispunjavaju plan - foto:  V. Jankov

Novobečejci nisu uspeli u Loznici da eventualnim iznenađenjem makar zakinu bod  istoimenom domaćinu i pripomognu komšijama iz Bečeja da se bodovno „odlepe“, ali su se zato Bečejci pobrinuli da pobede na „vrućem terenu“ u Ivanjici i kao lideri drugoligaškog futsal karavana održe prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasiranu Loznicu Grad 2018 i devet bodova više od trećeplasirane Ivanjice. Tačnije, Bečej 2003 pobedio je Ivanjicu rezultatom 3:0 (1:0), a novobečejska Tisa je izgubilau Loznici rezultatom 6:2 (1:0).

- Svaka čast momcima, odigrali su muški od prvog do poslednjeg minuta i epilog je poznat. Gotovo da nemam zamerke na igru, borbenost pogotovo. Veliki posao smo uradili. Sada moramo biti oprezni da ne kiksamo naredne dve nedelje do okršaja sa Lozničanima na našem terenu i, možda, već tada rešimo pitanje povratka u elitu. Znači, idemo dalje po zacrtanom planu, korak po korak, javio nam se telefonom iz autobusa, u kom je bila vedra atmosfera, pri povratku iz Ivanjice u ponedeljak kasno uveče trener Bečejaca Igor Šošo.

Bečejci su uIvanjici igrali u standardnom sastavu: VADASKI, NOVAKOVIĆ,GOLUB, KORAĆ, BODONJI, Marinković, Arđeljan, Ćulum, Mačiženski, Živkucin, Božičić. Golove su postigli Srđan Golub, Boris Bodonji i jedanpu su Ivanjičani sami zatresli svoju mrežu. Na iste igrače Igor Šošo računa i u narednoj utakmici protiv Paleža iz Obrenovca.

Novobečejci su imali veliki peh što u Loznici nisu mogli da računaju na polovinu igrača, koji su u subotu po podneigrali utakmice za svoje klubove na velikom terenu.Iako desetkovani, pružili su daleko čvršći otpor od krajnjeg rezultata. Celin je u 28. minutu izjednačio na 1:1, a Guberinić minut kasnije doveo Tisu u vođstvo. Domaćin brojčano moćniji mogao je da vrši rotacije u igri i u poslednjih desetak minuta stigao je od 1:2 do 6:2. Porazom u Loznici, Novobečejci su izgubili korak u trci za baraž. Trenutno su na šestom mestu sa 22 boda, koji će se u narednom kolu, verovatno, uvećati, jer se sastaju sa poslednjeplasiranim Metalac Koloradom iz Gornjeg Milanovca, ali „deficit“ u odnosu na trećeplasiranu Ivanjicu je nedostižnih 11 bodova.

SAS 5 : 1 Forum
Metalac Kolorado 3 : 1 Leskovac
Loznica Grad 2018 6 : 2 Tisa
Jastrebac 8 : 1 Zufo
Palež 5 : 1 Banjica
Ivanjica 0 : 3 Bečej 2003