20.03.2021 zlatiborpress.rs

Zlatibor izgubio važan meč od Javora

Detalj sa meča - foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora izgubili su od Javora rezultatom 0:2 na domaćem terenu u Užicu u 28. kolu Linglong Superlige Srbije. Na povratku Predraga Ristanovića na klupu čajetinskog tima desio se  17. poraz u elitnom rangu, a sam trener bio je veoma nezadovoljan suđenjem.

Strelci za pobedu Ivanjičana koji su osvojili značajna tri boda i odvojili se od opasne zone bili su Andrej Ilić u 15. minutu i Luka Luković u 83.

Gosti su nagrađeni za bolju igru u prvih 15 minuta vođstvom iz dobre akcije u kojoj je posle dobrog udarca Maričića golman Čupić mogao samo da odbije loptu do Ilića koji je lako smešta u mrežu. Primljen pogodak kao da je probudio domaće igrače ukazavši im da više nemaju šta da izgube. U jeku inicijative Čajetinaca, sudija Jovanović nije dosudio nekoliko faulova za domaći tim, na šta su usledili jaki protesti, a glavni arbitar je odgovorio kartonima za klupu Zlatibora.

Meč su obeležili jaki dueli i velika borbenost igrača oba tima, što je sprečavalo tečnu igru. Javor je čuvao vođstvo i čekao grešku domaćih, koji su imali veći posed lopte ali nisu dolazili do velikih šansi. Šutevi iz daljine igrača Zlatibora nisu bili dovoljno precizni ili su bili lak plen za golmana Lazovića, a učestali su bili prekidi i žuti kartoni, dok je Ristanović u 72. minutu isključen i poslat na tribine zbog drugog žutog kartona. Nepovezanost u zadnjoj liniji domaćih iskoristio je Luković da u 83. minutu postavi konačan rezultat.

Na pauzu zbog utakmica reprezentacije Zlatibor odlazi sa 21 bodom, devet manje od prve ekipe van zone ispadanja, a ekipa nema pobedu na domaćem terenu od 22. novembra.

Zlatibor - Javor Matis 0:2 (0:1)

Zlatibor: Čupić, Jezdimirović (od 83. Hairlahović), Nikolić, Lambulić (od 65. Živanović), Sević, Miloradović (83. Bogićević), Dašić (od 55. Petronijević), Janjić, Krstić, Eliomar, Vukić.

Javor: Lazović, Vico, Pavišić, Ostojić, Jevremović, Dukure, Maričić (od 68. Balabanović), Zvekanov (od 74. Jevtić), Tanko (od 74. Nikolić), Ilić, Luković (od 87. Šćepanović).

Izvor: zlatiborpress.rs

Novi Pazar 5 : 0 Proleter
Spartak ŽK 2 : 2 TSC
Mačva 1 : 2 Čukarički
Radnički (N) 0 : 1 Voždovac