Sloga "preplivala" Dunav

Kapiten Sloge Uroš Mirković u akciji

Duel Sloge i Dunava bio je sudar direktnih rivala borbi za opstanak. Domaći nisu imali pravo na neuspeh i pod jakim imperativom pobede su ušli u ovaj susret. U prvoj četvrtini smo gledali izjednačen meč, ekipe su se smenjivale u vođsrvu,a onda su gosti sa dve trojke Kovačevića došli do četiri poena prednosti i pokušavali da do kraja ovog perioda sačuvaju vođstvo. Ipak su domaći zahvaljujući poenima Kostića i trojci Čupkovića ovaj deo igra završili vođstvom 29-26. Povela je Sloga i sa pet poena razlike, ali je Juzbašić serijom poena vratio egal. Sloga je u drugoj četvrtini najčešće bila u vođstvu, ne većem od pet poena, ali je Dunav uvek nalazio način da brzo izjednači. Nikola Kostić i Slaven Čupković su bili ključni igrači kod domaćih u ovom delu meča, dok su gosti preko centra Juzbašića i Majstorovića uzvraćali. Gosti su imali četrnaest skokova više od Sloge (23-9), ali su domaći šutem za tri uspeli da budu u maloj prednosti. Na kraju 50-49 za Slogu,a drugu četvrtinu gosti su zatvorili vezanim poenima Malidžana i Kovačevića.

Posle pet minuta igre u trećoj četvrtini domaći su, zahvaljujući agresvnoj odbrani i nešto boljem šutu od rivala, napravili seriju 10-4, pa je reagovao trener gostiju Ašćerić tajm autom. Nije pomoglo, jer je koji sekund kasnije, posle dobrog skoka Radića i trojke Samojlovića, Sloga stigla do prve dvocifrene prednosti 65-53. Vezao je plej Kraljevčana još pet poena za visoku prednost 70-53. Na kraju trećeg perioda "beli" su imali 11 razlike 72-61, ali strateg Sloge Dragan Kostić nije blagonaklono gledao na volšebno izgubljenih 17 razlike samo 90 sekundi pre kraja ovog perioda. Dušan Majstorović je serijom poena doveo Dunav na samo poen zaostatka, 84-83,a do kraja je ostalo tri minuta. Dunav je imao napad i za vođstvo, nije iskoristio,a onda je junak ove utakmice Filip Samojlović pogodio trojku iz kornera, pa Kostić poenima i dodatnim bacanjem doveli Slogu do pobede. Na kraju 95-83, pobeda vredna opstanka, uz napomenu da Kraljevčani imaju i bolji međusobni skor od Starobanovčana.

SLOGA – DUNAV 95 - 83 (29-26, 21-23, 22-12, 23-22)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Jevtović, Strika, Vlahović (Beograd)

SLOGA: Kostić 20, Petrović, Spasojević, Radić 9, Mirković 7, Šević, Čupković 16, Jeftić 6, Vujović, Tomašević 6, Savić, Samojlović 28

DUNAV: Majstorović 22, Dragović 5, Antić 2, Malidžan 6, Kovačević 21, Vuković, Nešović, Miljković 9, Grković, Kuljuhović, Vučićević 6, Juzbašić 12.

Sloboda 105 : 107 Dynamic
Mladost 116 : 100 OKK Beograd
Napredak 83 : 69 Metalac
OKK Novi Pazar 84 : 82 Pirot
Vršac 82 : 100 Vojvodina
Sloga 95 : 83 Dunav