Trsteničani na svom terenu savladali drugoplasiranu Vlasinu

Detalj sa utakmice u Trsteniku

Posle nerešenog rezultata u prethodnom kolu Srpske lige Istok sa ekipom Pčinje, fudbaleri Trstenika PPT uspeli su sasvim zasluženo da savladaju na svom terenu drugoplasirani Vlasina iz Vlasotinca rezultatom 2:1 poluvreme 0:0.

Ovaj dinamičan susret po oblačnom i prohladnom vremenu vodio je glavni sudija Stefan Filipović iz Jagodine. U većem delu utakmice bila je to otvorena igra u kojoj su trsteničani imali više od igre ali i želju da pobede i osvoje tri važna boda. Gosti su iznenadili domaće u 59. minutu pogodkom Aleksandra Stankovića i došli u vođstvo sa 1:0.

Trsteničani su onda krenuli i u 76. minutu uspeli da izjednače rezultat na 1:1 pogodkom Milana Todorovića. A onda u 83. minutu konačan rezultat izuzetno lepim i preciznim udarcem postavlja Nemanja Đorđević 2:1 za domaćine, koji sada zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 31 bodom.

U narednom 24. kolu trsteničani gostuju u Zaječaru kod ekipe Kablovi i očekuju povoljan rezultat.

Trstenik PPT 2 : 1 Vlasina
Pčinja 9 : 0 Kablovi
Timok 1919 3 : 1 Jedinstvo (P)
Dunav 2 : 0 Mladost
OFK Sinđelić 1 : 1 Timočanin
Radnički (S) 1 : 1 Radan
SFS Borac 3 : 1 Rembas
Budućnost (P) 5 : 0 Župa