Nabujali Timok potopio Rembas

Detalj sa meča Timok 1919 - Rembas

Danas su fudbaleri Timoka bili bolji od Rembasa iz Resavice u svim segmentima igre i zato su zaslužili ovako ubedljiv trijumf. Pet golova u mreži gostiju iz Resavice moglo se danas videti na Gradskom stadionu u Zaječaru, upravo onako kako je juče trener Vojkan Rajčić najavio da su njegovi igrači spremni da vrate dug iz jesenjeg dela prvenstva u Srpskoj ligi Istok. Domaći igrači su od prvog minuta krenuli u ofanzivu i meč započeli sa dva brza gola. Već u 7. minutu Stefan Knežević je iz auta bacio loptu u šesnaesterac gostiju, Nemanja Ristić je makazicama pokušao da savlada golmana Stefana Vasića ali je odlično uposlio štopera Miloša Gardića koji je glavom postigao pogodak za vođstvo Timoka od 1:0. Igrao se 12. minut kada se na centaršut Miloša Cvetkovića kapitena i vođe “belih labudova” najbolje snašao brzonogi krilni napadač Nemanja Ristić i sa peterca udvostručio prednost domaćina. Nisu se zaječarci zadovoljili ovim vođstvom i konstantno su vršili pritisak na goste i Resavice. U 18. minutu Ivan Davidović je oštro šutirao sa desne strane ali nije bio precizan. Na centaršut Stefana Kneževića najviši u skoku je bio Nemanja Ristić i u 30. minutu po drugi put savladao golmana Vasića. Nakon pola sata igre bilo je 3:0 za Timok. Do kraja prvog poluvremena zaječarci su imali loptu u nogama i lagano dočekali odmor.

Na samom početku drugog poluvremena gosti su krenuli malo snažnije na gol Aleksandra Jovanovića i u 47. minutu uspeli da ga savladaju. Rezervista Aleksandar Tacković je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta udarila jednog igrača Timoka, skrenula pravac i završila u mreži. Igrao se 68. minut kada je Miloš Rošević oboren na nekih 30-tak metara sa desne strane od gola gostiju. Stefan Knežević je još jednom odlično centrirao u šesnaesterac a Miloš Gardić je ponovo najviši u skoku i golman Miloš Vasić je bio primoran da četvrti put vadi loptu iz mreže. Minut kasnije beležimo udarac mladog Nikole Angeleskog u okvir gola ali siguran je bio golman Timoka. U 80. minutu Miloš Rošević stavlja tačku na današnji meč golom iz blizine za konačnih 5:1, na odličnu asistenciju Marka Cvetkovića jednog od najboljih desnih bekova u Srpskoj ligi.

TIMOK 1919 – REMBAS 5:1 (3:0)

Gradski stadion u Zaječaru. Igrano bez prisustva publike. Sudija Mitar Klikovac iz Niša, pomoćnici Predrag Hristov i Uroš Stojković iz Niša. Strelci: Miloš Gardić u 7. i 68., Nemanja Ristić u 12. i 30., Miloš Rošević u 80. minutu za Timok 1919 i Aleksandar Tacković u 47. minutu za Rembas. Žuti kartoni: Marko Cvetković, Miloš Gardić, Ivan Dragićević (Timok 1919) i Aleksandar Tasić (Rembas)

TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, N. Ristić (Lapčević), Miloš Cvetković, Dragićević, Rošević (Ranđelović), Davidović (M. Ristić), Trifunov, O. Nikolić (U. Nikolić), Gardić (Milić)
REMBAS: Vasić (Huskić), V. Ristić (J. Jovanović), Tasić, I. Đorđević, N. Jovanović (Angeleski), D. Đorđević, Stevanović (Tacković), S. Ristić, Deljanin, Obradović, Stanković (Lukić)

Već u sredu 14. aprila biće odigrano naredno kolo u Srpskoj ligi Istok. Timok igra u Aleksandrovcu protiv Župe koja je danas remizirala u Prahovu protiv Dunava 1:1. Sve utakmice 28. kola počinju u 16 sati.

Jedinstvo (P) 2 : 0 Vlasina
Kablovi 1 : 4 Mladost
Trstenik PPT 2 : 1 Timočanin
Pčinja 2 : 1 Radan
Timok 1919 5 : 1 Rembas
Dunav 1 : 1 Župa
OFK Sinđelić 6 : 0 Moravac Orion
Radnički (S) 3 : 1 Car Konstantin