20.04.2021 Stevan Davidović

Pobeda za peto mesto

Zadovoljan učinkom svoje ekipe - Ivan Blažin (Snimio: Stevan Davidović)

Pobedom u poslednjem 22. kolu protiv Banjice iz Beograda, Tisa iz Novog Bečeja je prvenstvo u Drugoj futsal ligi Srbije, završila na petom mestu sa 34 boda (deset pobeda, četiri nerešene i osam poraza) uz negativnu gol razliku 115:118.

Mada se očekivalo da će u  poslednjoj utakmici Novobečejci imati lak posao protiv već otpisane Banjice, do kraja susreta su ipak vodili grčevitu borbu da sačuvaju pobedu.  Tisa je veoma brzo obezbedila prednost 2:0, golovima Nikole Tomića u 7. i Srđana Stojkovića iz penala u 9. minutu. Da se Beograđani neće lako predati potvrdio je Stefan Krstić u 15. minutu kada je smanjio na 2:1. Domaći su golom Čedomira Tomčića na odmor otišli sa lepom prednošću 3:1.

Kada je u nastavku Stojković, ponovo iz penala povećao na 4:1, izgledalo je da će to biti ubedljiva pobeda. Međutim Beogradjani su potvrdili da su možda neopravdano izgubili drugoligaški status, zaigrali su na sve ili ništa i u finišu utakmice golovima Dušana Kanjevca iz penala u 34. i Stefana Krstića u 35. minutu smanjili na 4:3 i utakmicu doveli u neizvesnu završnicu. Kad su izabranici trenera Ivana Blažina videli da je „vrag odneo šalu“ zaigrali su mnogo bolje, zgusnuli svoju odbranu i tako sprečili veliko iznenadjenje.

Alfa i omega novobečejske Tise, Ivan Blažin, na kraju je sa zadovoljstvom istakao:

Osvajanjem petog mesta možemo biti veoma zadovoljni, sobzorom na sve šta se u toku sezone dogadjalo. Veoma često smo zbog povreda i odsustvo pojedinaca igrali u oslabljenom sastavu. Da smo imali potencijala i za nešto više potvrdjuje i podatak da smo osvojili Kup Vojvodine, a da smo u osmini finala Kupa Srbije pružili odličnu partiju, protiv jedne od najboljih ekipa u zemlji beogradskog FON-a, mada smo tu utakmicu izgubili na penale.Još jednom ističem zadovoljstvo ostvarenim rezultatima, a sada sledi analiza i razmišljanje o narednoj sezoni.Zahvalio bih se svim igračima koji su ove sezone branili boje našeg kluba, zaista zaslužuju sve pohvale.

Piše: Stevan Davidović

SAS 5 : 0 Zufo
Tisa 4 : 3 Banjica
Leskovac 6 : 4 Bečej 2003
Forum 2 : 10 Ivanjica
Metalac Kolorado 2 : 6 Palež
Loznica Grad 2018 5 : 6 Jastrebac