Fudbaleri Sloge iz Lozne igraju po sistemu toplo-hladno

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

Posle odlične igre i ubedljive pobede u vanrednom kolu, neočekivano visok poraz u Čitluku od istoimene ekipe rezultatom 6:1.

Ništa nije nagoveštavalo ovako visok rezultat. Početak je obećavao pravu prvenstvenu utakmicu obostrano otvorenu sa pregršt lepih akcija. Prvi kakav takav šut prema golu su uputili gostujući fudbaleri ali su zamalo bili neprecizni. U 24. minutu posle jedne akcije fudbaler domaćih je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju uputio šut prema golu, ali je za malo bio neprecizan. Nakon šuta dolazi do kontakta sa igračem gostujuće ekipe, a sudija Drašković pokazuje na belu tačku. Strelac sa bele tačke je bio Miljković inače četvorostruki strelac na današnjoj utakmici. U 30. minutu oči u oči sa domaćim golmanom Aleksićem se našao napadač gostiju Milosavljević, ali ni iz dva pokušaja nije mogao da ga savlada. U oba šuta kao pobednik je izašao golman domaćih. I kako to obično biva kada ne iskoristiš šansu kazna sledi. Upravo to se desilo u 38. minutu loptu iz svog kaznenog prostora gostujući fudbaleri izbacuju pravo na nogu Pavlovića kojem nije bilo teško da sa desetak metara pronadje cilj i pogodi za 2:0. Do kraja poluvremena gosti su pokušavali šutevima sa distance najpre N.Petrović zatim i Marko Kovačević ali su njihovi udarci završavali pored i preko gola. Najbolju priliku za uvećanje vođstva su domaći imali u 42. minutu kada se Knežević našao oči u oči sa gostujućim golmanom S.Petrovićem, ali je kao pobednik izašao gostujući golman koji je odbranio šut.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo, ali su gostujući fudbaleri posebno u odbrani delovali u najmanju ruku zbunjeno i igrači Čitluka su lako dolazili do prilika za pogodak. Tako je u 56. minutu prema kaznenom prostoru gostiju upućena jedna dubinska lopta koja je dugo letela i niko od gostujućih defanzivaca nije reagovao. Na loptu je neometano natrčao četvorostruki strelac Miljković i smestio je u mrežu nemoćnog Petrovića. Od tog trenutka gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju šanse. U 71. minutu jednu lepu akciju šutom sa distance je završio N.Petrović, golman domaćih je kratko odbio loptu na koju natrčava rezervista Stojanović i postiže pogodak za kakvu takvu nadu gostiju. Međutim, neobjašnjivo je šta se danas dešavalo sa odbrambenim fudbalerima Sloge. Za samo 3 minuta od 78. do 81. minuta tri puta su smušeno reagovali tako da su domaćini došli do velikih i nedostižnih 6:1.

Najgora fudbalska predstava fudbalera Sloge, slobodno mogu reći, u ovom prvenstu. Šansa za popravni je već u sredu kada fudbaleri Sloge odlaze u goste u Brus ekipi FUD-a.

Sloga (D) 3 : 1 Mačkovac
Čitluk 6 : 1 Sloga (L)
Vinogradar 2 : 1 Gornji Stepoš
Mladost (DK) 3 : 2 Sloga (Ć)
13. April 1 : 1 Donji Kopaonik
Mladost (T) 1 : 1 Kupci
Žabare 2 : 0 Trudbenik
Sebečevac 2 : 2 FUD